کشف سکه‌های دوره ساسانی در گیلان

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : دوشنبه ۲۸ اردیبهشت ۹۴ - ۲۲:۲۳

  کد خبر : 31413

  کشف سکه‌های دوره ساسانی در گیلان

  فرمانده انتظامی گیلان از کشف سکه‌های طلای دوره ساسانی به ارزش ۱۳ میلیارد و ۳۵۵ میلیون ریال در این استان خبر داد.

  واران نیوز: سردار ابراهیم قائدرحمتی ظهر امروز در جلسه انتظامی گیلان با اشاره به گزارش‌های مردمی مبنی بر فعالیت دو نفر در امر قاچاق و فروش عتیقه در آستانه‌اشرفیه اظهار کرد: ماموران پلیس موضوع مذکور را پیگیری کردند.

  وی ادامه داد: ماموران پلیس با کسب مجوز قضایی از واحد مسکونی افراد مذکور بازدید کردند و توانستند تعداد ۲ هزار و ۶۵۰ سکه عتیقه طلا و دو تکه سنگ محک را کشف و ضبط کنند.

  قائدرحمتی از دستگیر دو متهم پرونده سکه‌های عتیقه در آستانه‌اشرفیه خبر داد و بیان کرد: دو رشته دستبند فلزی بدون شماره سریال و یک عدد اسپری اشک‌آور با نشان ناتو، یک دستگاه بی‌سیم دستی، دو عدد بست پلاستیکی و دو عدد پلاک خودرو با ارقام دست‌کاری شده از متهمان کشف و ضبط شده است.

  فرمانده انتظامی گیلان ارزش ریالی سکه‌های کشف شده را ۱۳ میلیارد و ۳۵۵ میلیون ریال عنوان کرد و افزود: طبق نظر کارشناسان میراث فرهنگی اشیای کشف شده مربوط به دوره ساسانی است.

  وی با بیان اینکه متهم ردیف نخست پرونده مذکور دارای ۱۹ فقره سابقه کلاهبرداری و اخاذی است، تصریح کرد: متهم ردیف دوم دارای چهار فقره سابقه کیفری است و متهمان با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مقام قضایی معرفی شدند.

  *پلمب واحدهای صنفی متخلف در آستارا

  فرمانده انتظامی آستارا نیز در جلسه مذکور به اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی و ساماندهی اصناف بدون پروانه کسب در آستارا اشاره کرد و گفت: ماموران نظارت بر اماکن عمومی از ۷۸۰ واحد صنفی به‌طور محسوس در آستارا بازدید کردند.

  رحیم مهدی‌زاده به بازدید از ۲ هزار و ۷۵۰ واحد صنفی به صورت نامحسوس در آستارا اشاره کرد و افزود: ۲۵ واحد صنفی متخلف به دلیل رعایت نکردن قوانین و مقررات صنفی، فعالیت بدون مجوز و نداشتن پروانه کسب پلمب شده است.

  وی با بیان اینکه پلیس با تداوم و تشدید اقدام‌های کنترلی و نظارتی بر واحدهای صنفی در صدد کاهش ناهنجاری‌های اجتماعی و اخلاقی است، تصریح کرد: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تخلف موضوع را به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند./فارس

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro