آيين رونمايي از ترجمه اردو کتاب «دا» برگزار مي‌شود

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : پنج شنبه ۳۱ اردیبهشت ۹۴ - ۵:۴۱

  کد خبر : 31469

  آیین رونمایی از ترجمه اردو کتاب «دا» برگزار می‌شود

  موسسه فرهنگی اکو در راستای تحقق اهداف فرهنگی خود و تجلیل از آثار ادبی برگزیده منطقه اکو ، آیین رونمایی …

  موسسه فرهنگی اکو در راستای تحقق اهداف فرهنگی خود و تجلیل از آثار ادبی برگزیده منطقه اکو ، آیین رونمایی از ترجمه اردو کتاب “دا” را با حضور روایتگر کتاب برگزار می‌کند.
  موسسه فرهنگی اکو در راستای تحقق اهداف فرهنگی خود و تجلیل از آثار ادبی برگزیده منطقه اکو ، آیین رونمایی از ترجمه اردو کتاب “دا” چهارشنبه ۳۰ اردیبهشت ساعت ۱۵ با حضور روایتگر کتاب، سرکار خانم زهرا حسینی و تدوینگر کتاب سرکار خانم سیده اعظم حسینی برگزار می کند.
  دا، در گویش محلی به معنی مادر است و سیده زهرا حسینی، روایتگر کتاب، با انتخاب این عنوان خواسته رنج، اندوه، تلاش و مقاومت مادران ایرانی را یادآور شود. خانم سیده فاطمه حسینی با تلاش پنج ساله این خاطرات را به صورت رمانی خواندنی به رشته تحریر در آورده است.
  سیده زهرا حسینی یک کرد ایرانی است که پدر و مادرش پیش از ولادت او در عراق زندگی می‌کردند و او در سال ١٣۴٢ در آنجا به دنیا آمد. در کودکی همراه خانواده‌اش به ایران بازگشت و پدرش در خرمشهر، شهری در جنوب ایران که در سال ۱۳۵۹ مورد هجوم صدام قرار گرفت، ساکن شد.
  با آغاز جنگ، سیده زهرا حسینی که در آن هنگام دختری هفده ساله بود،‌ خود را در وسط ماجرا یافت. در طول جنگ در هر کاری که پیش می‌آمد، از امدادرسانی و حمل مجروحان گرفته تا تعمیر و آماده‌سازی سلاح ها، دریغ نمی ورزید. پدر و برادرش در جنگ خرمشهر شهید شدند و او با دست خود آنان را به خاک سپرد. در جریان دفاع از خرمشهر مجروح شد و ترکشی در نخاع او جای گرفت که پس از آن همیشه با اوست. با این حال، او از پای ننشست و پیوسته کوشید تا در خدمت جبهه و جنگ یا مردم جنگ‌زده باشد. گزارش وی از جنگ بی‌نظیر است.
  این مراسم در محل سازمان فرهنگی اکو واقع در اقدسیه، خیابان موحد دانش، کوچه ناز، پلاک ۱۰برگزار خواهد شد.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro