تبادل تکنولوژي بين مزدا و تويوتا

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : پنج شنبه ۳۱ اردیبهشت ۹۴ - ۶:۰۰

  کد خبر : 31506

  تبادل تکنولوژی بین مزدا و تویوتا

  مزدا در چند سال اخیر تلاش مضاعفی در توسعه تکنولوژی‌های عاری از تولید گازهای گلخانه ای از خود نشان داده …

  مزدا در چند سال اخیر تلاش مضاعفی در توسعه تکنولوژی‌های عاری از تولید گازهای گلخانه ای از خود نشان داده است. این کمپانی که در این راستا حتی موتور دوار هیدروژنی هم طراحی کرده حالا به دنبال به‌دست آوردن تخصص سلول‌های سوختی تویوتا است. تنها خودروی سلول سوختی هیدروژنی که در تعداد انبوه تولید می‌شود تویوتا میرای است.
  کمپانی تویوتا به این باور رسیده است که گسترش تکنولوژی خودروهای سلول سوختی هیدروژنی با همکاری دیگر خودروسازان باعث حل شدن بزرگ‌ترین تنگناهای زیرساختی این تکنولوژی می‌شود. در اوایل سال جاری، تویوتا ۵۶۸۰ ثبت اختراع خود در زمینه سلول‌های سوختی را برای ترویج به‌صورت رایگان در اختیار توسعه‌دهندگان قرار داد.

  تویوتا در این همکاری در عوض تکنولوژی که در اختیار مزدا قرار می‌دهد دانش مزدا در ساخت سیستم انتقال قدرت و موتورهای کم‌مصرف و سبک‌وزن را به‌دست می‌آورد. در مزدا MX-5 میاتا نسل بعدی فرآیند توسعه سیستم SkyActiv زیربنای همه چیز است.
  تویوتا و مزدا که سابقه خوبی در همکاری باهم دارند، در حال حاضر با به اشتراک گذاشتن یک خط تولید در مکزیک، مزدا ۲ را در خط تولید سایون iA تولید می‌کنند. طبق گفته ی ژورنال کسب‌وکار نیکی ژاپن “این دو کمپانی به‌زودی در این مشارکت به توافق می‌رسند”. هرچند هیچ‌کدام از این دو کمپانی بیانیه ی رسمی در مورد این موضوع منتشر نکردند.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro