انفجارهای پراکنده امروز در کربلای معلی، "الدیوانیة"، "الطوز" و "التاجی"، دستکم 32 کشته و بیش از 100 زخمی برجای گذاشت.

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : سه شنبه ۱۳ تیر ۹۱ - ۱۴:۵۶

  کد خبر : 316

  باز هم انفجار در عراق …..

  انفجارهای پراکنده امروز در کربلای معلی، “الدیوانیه”، “الطوز” و “التاجی”، دستکم ۳۲ کشته و بیش از ۱۰۰ زخمی برجای گذاشت. …

  انفجارهای پراکنده امروز در کربلای معلی، “الدیوانیه”، “الطوز” و “التاجی”، دستکم ۳۲ کشته و بیش از ۱۰۰ زخمی برجای گذاشت.

  به نقل از خبرگزاری فرانسه، طی چندین حمله تروریستی امروز در مناطق مختلف عراق دست‌کم ۳۲ تن کشته و بیش از ۱۰ نفر زخمی شدند.

  یک افسر ارتش عراق در الدیوانیه با درجه سرهنگی اعلام کرد که در انفجار امروز یک خودروی بمب‌گذاری شده در “الدیوانیه” دست‌کم ۲۵ تن کشته و ۷۰ نفر زخمی شدند. این انفجار در یک بازار شلوغ در مرکز این شهر صورت گرفته است.

  وی افزود که این انفجار ساعت ۱۰:۱۵ صبح امروز به وقت عراق و در بازار اصلی فروش سبزی صورت گرفته است.

  یک منبع آگاه پزشکی در بیمارستان دیوانیه از تحویل گرفتن پیکر ۲۵ تن و نیز شروع درمان  ۷۰ زخمی که در میان آنها زنها و کودکان نیز هستند، خبر داد.

  از سوی دیگر سرهنگ دو “احمد الحسناوی” اعلام کرد که در پی انفجار دو خودوری بمب‌گذاری شده در کربلا، ۴ نفر از زائران شهید و ۱۳ نفر زخمی شدند.

  وی افزود که این دو انفجار که یکی پس از دیگری در ساعت ۷ صبح امروز صورت گرفت، زائران شیعه‌ای را که در حال حرکت به سوی کربلا بودند، هدف قرار داده بود.

  از سوی دیگر یک منبع آگاه پزشکی در کربلا گفت که این دو انفجار ۴ کشته و ۳۳ زخمی به همراه داشته است.

  انفجار دو بمب‌ دیگر در منطقه “التاجی” واقع در ۲۵ کیلومتری شمال بغداد، دو کشته و ۱۴ زخمی برجای گذاشت که ۸ تن از زخمی‌ها از نیروهای پلیس این منطقه هستند.

  یک منبع آگاه در بیمارستان کاظمین در شمال بغداد نیز اعلام کرد که پیکر ۳ قربانی را تحویل گرفته است و ۱۵ زخمی نیز به این بیمارستان منتقل شده‌اند که تعدادی از نیروهای پلیس نیز در میان آنها به چشم می‌خورند.

  یک سرهنگ پلیس عراق در “الطوز” واقع در ۱۷۵ کیلومتری شمال بغداد اعلام کرد که در انفجار یک بمب که گشتی پلیس در این منطقه را هدف قرار داده بود، دو پلیس کشته و یک نفر زخمی شده‌است.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro