طرح حمله عربستان به کشتی نجات ناکام ماند

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : شنبه ۲ خرداد ۹۴ - ۳:۵۵

  کد خبر : 31618

  طرح حمله عربستان به کشتی نجات ناکام ماند

  جنبش مردمی انصارالله یمن روز جمعه اعلام کرد که ۱۵ نیروی وابسته به سازمان اطلاعات عربستان که قصد حمله به کشتی کمک های ایران (کشتی نجات) را در بندر الحدیده یمن داشتند، دستگیر کرده است.

  ایرنا: جنبش مردمی انصارالله یمن روز جمعه اعلام کرد که ۱۵ نیروی وابسته به سازمان اطلاعات عربستان که قصد حمله به کشتی کمک های ایران (کشتی نجات) را در بندر الحدیده یمن داشتند، دستگیر کرده است.

  به گزارش پایگاه خبری النشره، جنبش انصارالله اعلام کرد همچنین چند نفر از این تروریست ها که نزدیک بندر الحدیده یمن دستگیر شده اند ، سودانی هستند.

  حمید طارق العدنانی یکی از رهبران جنبش انصارالله یمن نیز در این خصوص گفت: این مزدورهای تروریست به بندر حدیده آمده بودند تا به وسیله موشک ، دست به عملیات تروریستی زده و کشتی حاوی کمک های بشردوستانه ایران را در این بندر هدف قرار دهند .

  العدنانی افزود : جنبش انصارالله این تروریست ها را در حالی دستگیر کرد که آن ها موشک دوش (پرتاب) و سلاح های پیشرفته برای انجام عملیات تروریستی با خود داشتند .

  کشتی کمک های مردمی و امدادی جمهوری اسلامی ایران به مردم مظلوم یمن (کشتی نجات) شامگاه دوشنبه ۲۱ اردیبهشت از بندر شهید رجایی بندرعباس به سمت بندر حدیده یمن در دریای سرخ، حرکت خود را آغاز کرد.

  این کشتی را علاوه بر ۲ هزار و ۵۰۰ تن کمک های مردم ایران ۳ فعال ضد جنگ از اروپا و آمریکا، کادر پزشکی و امدادی و ۱۵ خبرنگار تا بندر حدیده یمن همراهی می کنند.

  جنگنده های متجاوزعربستان و ائتلاف عربی – آمریکایی از ۵۶ روز پیش (ششم فروردین) تجاوز ضدانسانی خود را به یمن آغاز کرده اند که تاکنون بیش از ۳ هزار و ۸۰۰ یمنی که بیشتر آنها از کودکان و زنان بودند کشته شده و هزاران نفر دیگر نیز مجروح شد اند.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro