پاسخ وزارت خارجه به اظهارات اوباما

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : یکشنبه ۳ خرداد ۹۴ - ۴:۳۹

  کد خبر : 31845

  پاسخ وزارت خارجه به اظهارات اوباما

  سخنگوی وزارت امور خارجه ادعای باراک اوباما مبنی بر ضدیهودی بودن رهبران ایران و توسعه‌طلبی علیه کشورهای منطقه خلیج فارس را مردود دانست.

  ایسنا: مرضیه افخم، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران درباره سخنان رییس‌جمهور آمریکا در مصاحبه با یک نشریه دست‌راستی در واشنگتن، ادعای به اصطلاح ضدیهودی بودن رهبران ایران و توسعه‌طلبی علیه کشورهای منطقه خلیج فارس را مردود دانست و گفت: جمهوری اسلامی ایران برای همه ادیان الهی و پیروان آن‌ها و از آن جمله یهودیان و دین یهود احترام بسیاری قائل است و سیاست‌های ضدصهیونیستی کشورمان در مقابله با اشغالگری، جنایات گسترده و تروریسم دولتی آن رژیم ارتباطی با دین یهود و پیروان آن ندارد.

  او هم‌چنین اضافه کرد: پروژه ایران‌هراسی طرحی برای دامن زدن به بحران‌های منطقه‌یی و افزایش تفرقه و کینه است و واقعیت‌های تاریخی گواه بارز نقش سازنده و صلح‌جویانه ایران در منطقه و جهان است.

  سخنگوی وزارت امور خارجه ایران افزود: در حالی که اسلام‌ستیزی در سطح جهان و از جمله در آمریکا به طرز بی‌سابقه‌ای رشد یافته، رییس‌جمهور آمریکا به‌جای پرداختن به این پدیده مذموم و رفتار برخی دولت ها علیه مسلمانان و یا کشتار روزانه مسلمانان توسط برخی متحدان آن کشور و یا تروریست‌های تکفیری، درباره منابع تهدید امنیت منطقه آدرس کاملا اشتباه داده است.

  وی افزود: جمهوری اسلامی ایران منبع ثبات و امنیت در منطقه بی‌ثبات خاورمیانه است و پیگیرانه راهکارهای سیاسی و همکاری‌های منطقه‌یی برای مقابله با خشونت و افراط را تشویق و دنبال می‌کند.

  افخم هم‌چنین اظهارات مقامات آمریکایی مبنی بر روی میز بودن تمام گزینه‌ها را اصرار بر تکرار یک لفاظی منفی دانست و با تاکید بر ضرورت احترام به مبانی اولیه فضای مذاکرات جاری گفت: ادعای گزینه نظامی اساسا یک لفاظی تکراری منفی است و هیچ جای پایی در واقعیات ندارد و به‌طور قطع بدخواهان ایران هرگز از چنین گزینه‌هایی طرفی نخواهند بست.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro