تلاش آمریکا برای مقابله با موشک های ایران

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : یکشنبه ۳ خرداد ۹۴ - ۴:۴۰

  کد خبر : 31847

  تلاش آمریکا برای مقابله با موشک های ایران

  دولت واشنگتن گفت برای مقابله با موشک های احتمالی ایران و کره شمالی، در شمال آمریکا رادار نصب می کند.

  وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اعلام کرد قصد دارد برای رهگیری موشک های احتمالی ایران و کره شمالی، رادارهای دوربرد را در منطقه آلاسکار مستقر کند.

  هدف از نصب این رادارهای دوربرد در آلاسکا کمک به سامانه دفاع موشکی آمریکا برای تشخیص بهتر موشک های شلیک شده از سوی ایران یا کره شمالی و افزایش قدرت موشک های ضدموشک آمریکا مستقر در مناطق الاسکا و کالیفرنیاست.

  همچنین سه شرکت آمریکایی ریتیون ( raytheon)، نورثروپ گرومن  ( Northrop Grumman) و لاکهید مارتین (Lockheed Martin) برای ساخت این رادار جدید باهم رقابت می کنند. پیش بینی می شود ساخت این رادار با هزینه ای کمتر از یک میلیارد دلار انجام شود.

  در بیانیه وزارت دفاع آمریکا آمده است: فعالیت رادار جدید بعد از تکمیل بررسی های زیست محیطی و امنیت مطلوب، در سال ۲۰۲۰ آغاز می شد.

  جیمز سرینج مدیر آژانس دفاع موشکی آمریکا و دیگر مقامات ارشد پنتاگون به کنگره گفته اند که رادار جدید برای کمک به حمایت از توانمندی های روبه افزایش کره شمالی و ایران در شلیک موشک به سمت آمریکا بسیار مهم است.

  همچنین ژنرال جیمز ویینفیلد معاون رئیس ستاد مشترک آمریکا گفت که آمریکا خطر ایران و کره شمالی را جدی می گیرد حتی اگر این دو کشور قدرت کافی برای شلیک موشک های بالستیک قاره پیما نداشته باشند.

  ریتیون شرکت آمریکایی متخصص در ساخت سامانه های دفاعی یکی از ۱۰ شرکت بزرگ فعال در زمینه های دفاعی است. این شرکت در سال ۱۹۲۲ تاسیس شد در سال ۲۰۰۸ درآمد ۲۳ میلیارد دلاری داشت. ریتیون بزرگترین تولیدکننده موشک های هدایت شونده در جهان است.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro