عقب‌نشيني 20 کيلومتري عربستان از مرز خود با يمن/ دو مرکز نظامي سعودي سقوط کرد

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : چهارشنبه ۶ خرداد ۹۴ - ۴:۳۰

  کد خبر : 32137

  عقب‌نشینی ۲۰ کیلومتری عربستان از مرز خود با یمن/ دو مرکز نظامی سعودی سقوط کرد

  پیشروی نیروهای ارتش و انصارالله یمن که به سقوط دو پایگاه نظامی “تویلق” در استان جیزان و پایگاه “المخروق” در …

  پیشروی نیروهای ارتش و انصارالله یمن که به سقوط دو پایگاه نظامی “تویلق” در استان جیزان و پایگاه “المخروق” در نجران عربستان انجامید، موجب عقب نشینی ۲۰ کیلومتری نیروهای سعودی شد.

  به گزارش پرس تی وی به نقل از شبکه تلویزیونی المسیره یمن، ارتش یمن وکمیته های مردمی در این حمله ۴ خوردوی زرهی و دو وسیله نقلیه ارتش عربستان را نیز منهدم کردند. ارتش یمن نیز پایگاه های نظامی عربستان را در منطقه “تهامه” هدف خمپاره قرار داد که در این عملیات، ۳ دستگاه خودروی نظامی عربستان منهدم شد.
  همچنین بنا بر گزارش فارس به نقل از المیادین ارتش عربستان ۲۰ کیلومتر از مرز خود با یمن عقب نشست. این عقب‌نشینی پس از درگیری‌های اخیر با قبایل و ارتش یمن انجام شد که در آن بیش از ۲۰ نظامی سعودی کشته شدند.
  به گزارش شبکه خبری المیادین که تسنیم آن را منتشر کرد، ۱۰ نظامی سعودی در کمین ارتش و کمیته های مردمی یمن در نزدیکی مرزهای دو کشور کشته شدند. از ارتش و کمیته‌های مردمی یمن کوه «ام بی سی» واقع در خاک عربستان را به کنترل خود درآوردند و یک خودروی زرهی نظامیان سعودی را به آتش کشیدند. مناطق مرزی یمن شاهد شدیدترین درگیری های ۶۲ روز گذشته بود به طوری که دو طرف با انواع تسلیحات مواضع یکدیگر را هدف قرار دادند.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro