مسعود رهنما:عشق من ورزش است نه سیاست

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : شنبه ۹ خرداد ۹۴ - ۵:۳۴

  کد خبر : 32532

  مسعود رهنما:عشق من ورزش است نه سیاست

  صبح امروز نشست خبری مدیرکل ورزش و جوانان استان گیلان به مناسبت هفته جوان در محل این اداره برگزار شد.

  واران نیوز به نقل از خزرآنلاین، صبح امروز نشست خبری مسعود رهنما مدیرکل ورزش و جوانان استان گیلان به مناسبت هفته جوان در اداره ورزش و جوانان رشت برگزار شد.

  در این جلسه هاشم اسماعیلی، معاون امور فرهنگی و جوانان و مسعود رهنما مدیرکل اداره ورزش و جوانان استان گیلان در خصوص عملکرد سال گذشته و فعالیت های جاری توضیحاتی را عنوان کردند.

  اسماعیلی معاون امور فرهنگی و جوانان رشت ضمن عرض تبریک ایام شعبانیه، گفت: “متاسفانه با ادغام اداره ورزش با جوانان مشکلات زیادی به وجود آمده است. این مشکلات فقط شامل یک حوزه یا یک اداره نیست. درست است که نامش اداره ورزش و جوانان است، اما همه ورزشکاران جوان نبوده و شامل همه ورزشکاران می شود و وظیفه همه سازمان هاست که در این زمینه فعالیت کنند.”

  اسماعیلی گفت: “این سازمان به برگزاری کارگاه های آموزشی (جشن ازدواج)  در هفته ازدواج ، برگزاری مسابقات قرآنی، تشکیل ستاد سازمان دهی از شانزده شهرستان که دوازده شهرستان این جلسات را برگزار کردند، می پردازد”

  سپس مسعود رهنما مدیر کل ورزش و جوانان نسبت به نقش مهم و اساسی خبرنگاران و اصحاب رسانه نسبت به عملکرد بهتر دستگاه اجرایی سخن گفت.

  وی افزود: “اگر این قشر از جامعه نباشند درصد خطای دستگاههای اجرایی بالا می رود”

  وی در قسمت دیگری از سخنان خود گفت: “بنده نه چپ هستم نه راست و حتی وسط هم نیستم و تا زمانی که در اداره ورزش و جوانان استان گیلان هستم اجازه ورود سیاست به این اداره را نخواهم داد و فقط به حل مشکلات مردم خواهم پرداخت. وی همچنین افزود: زمانی که مهلت ثبت نام نمایندگی مجلس پایان یابد ,افرادی که بنده را فرد سیاسی کار می دانستند متوجه می شوند که به هیچ وجه قصد شرکت در انتخابات مجلس را نداشته ام زیرا که عشق من ورزش است نه سیاست.”

  مسعود رهنما اضافه کرد: “به بنده به عنوان یک قهرمان ورزشی در سطح ملی نگاه کنید نه یکی از رئوسای سازمان اداره ورزش و جوانان، من از مشکلات و دغدغه های جوانان خبر دارم و سعی خواهم کرد با برنامه ریزی و سرمایه گذاری در خصوص جوانان با کمک همکاران محترم مشکلاتشان را برطرف کنم. دغدغه من، دغدغه مردم است “

  وی گفت:” ما سعی کرده ایم به کمک آقای اسماعیلی از استفاده ابزارگوانه از روابط سیاسی اجتناب کنیم.”

  رهنما افزود:” من مدیری نیستم که از اداره به خانه رفته و خودم را از اجتماع جدا کنم بلکه سعی می کنم با جامعه ارتباط برقرار کنم. من صاحب دو فرزند هستم و می دانم که دوره نونهالی و نوجوانی دوره کاشت، دوره جوانی دوره داشت و دوره بزرگسالی و کهنسالی دوره برداشت است به همین دلیل از جوانان حمایت خواهم کرد.”

  مسعود رهنما در خصوص ادغام اداره ورزش و جوانان گفت: “قانون محدودیت نیست وقتی ما به زندگی اجتماعی تن دادیم باید از قانون پیروی کنیم. درست است ما برای ادغام سنت و مدرنیسم برنامه ای نداشته ایم اما باید دست به دست هم داده تا دولت و مجلس را به بین سو پیش ببریم”

  مسعود رهنما در خصوص برنامه های پیش رو از برنامه های پژوهشی، ورزشی و تجلیل از نخبگان خبر داد.

  پس از سخنان مسعود رهنما خبرنگاران حاضر در جلسه سئوالات خود را مطرح کردند.

  یکی از خبرنگاران در خصوص تفکیک اداره حوزه و جوانان گفت: “حرف های زیادی در این خصوص بوده اما قدمی برداشته نشده است، آیا پاسخی راجع به این موضوع دارید؟”

  اسماعیلی در پاسخ به این سوال گفت: “این قضیه مورد بررسی قرار گرفته شده و با آقای جهانگیری صحبت شده است و نزدیک است که این لایحه به مجلس فرستاده شود.”

  سوال دیگر در خصوص سمن ها بود. در بحث سمن ها دستگاه های دیگری مجوز صادر می کنند. آیا موازی بودن وظایفتان مشکلی ایجاد نخواهد کرد؟

  معاون امور فرهنگی و جوانان در پاسخ به این سوال گفت: “در این خصوص سمن ها باید سلسه مراتب اداری را رعایت کنند. همچنین مجوزهایی که ما صادر می کنیم با مجوز رسمی بوده و دارای هلوگرام می باشد.”

  آیا اداره ورزش و جوانان پس از سفر رئیس جمهور پروژه ای برای اجرا دارد؟

  مسعود رهنما در گاسخ گفت بعد از سفر ریاست جمهوری ۵ پروژه مصوب شده است که یکی از آن ها پروژه ی پیست دوچرخه سواری می باشد که در حال اجرا است.

  راجع به وضعیت داماش چه نظری دارید؟

  رهنما در پاسخ به این سوال گفت: “ما باید در این خصوص برنامه ریزی و سرمایه گذاری و حمایت کنیم. به نظر بنده به هیچ وجه این قضیه صحت ندارد که توجه مسئولین به تیم های ملوان و سپیدرود است هیچ کمکی از هیچ نهادی به این تیم ها نشده است. ما باید به سمتی پیش رویم که تماشاگران پول داده بلیط خریداری کرده و در صندلی های تماشاچی های داماش بشینند نه تیم دیگر.البته دغدغه طرفداران تیم داماش با دغدغه مسئولینش متفاوت است.”

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro