محورهای "فومن – شفت – سراوان " ، " سياهكل – بازكياگوراب" و"انزلي–رضوانشهر" چهار خطه می شود.

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : شنبه ۹ خرداد ۹۴ - ۱۹:۰۲

  کد خبر : 32545
  به دنبال موافقت سازمان مدیریت و برنامه ریزی

  محورهای “فومن – شفت – سراوان ” ، ” سیاهکل – بازکیاگوراب” و”انزلی–رضوانشهر” چهار خطه می شود.

  به گزارش واران نیوز به نقل ازروابط عمومی راه وشهرسازی گیلان  – سازمان مدیریت و برنامه ریزی برای اجرای سه …

  به گزارش واران نیوز به نقل ازروابط عمومی راه وشهرسازی گیلان  – سازمان مدیریت و برنامه ریزی برای اجرای سه پروژه راهسازی درگیلان موافقت کرد  مدیر کل راه وشهرسازی گیلان با بیان این خبر گفت:طی جلسات برگزار شده ۶ طرح عمرانی در حوزه راهسازی جهت اجرایی شدن از طریق ماده ۵۶ با برآورد هزینه ای بالغ بر هزارمیلیارد تومان به وزیر راه وشهرسازی پیشنهاد داده شد که از این تعداد موافقت سه پروژه برای اجرا از طریق ماده ۵۶ از سازمان مدیریت وبرنامه ریزی گرفته شد.
  وی بابیان اینکه اساس ماده ۵۶برجذب مشارکت سرمایه گذار استوار است،گفت: ماده ۵۶ بدینگونه است که سرمایه گذار منابع مالی پروژه را تامین وخود پروژه را اجرا می کند ودر دوره مشخصی دولت اصل سودوفرع را به سرمایه گذار برمی گرداند وقرار است چهارخطه شدن پروژه های سیاهکل – بازکیاگوراب، انزلی–رضوانشهرو سراوان – شفت از این طریق اجرایی گردد.

  مهندس خاوری با اشاره به اهمیت این محورها، خاطر نشان کرد:پروژه چهار خطه نمودن راه سیاهکل-بازکیاگوراب از پروژه های بزرگ راهسازی در استان به شمار می رودکه با توجه به نیازضروری شهرستان،در ارتقاء سطح زیر ساخت استان وشهرستان سیاهکل دارای جایگاه خاصی است وبا چهار خطه کردن این محور، شهرستان سیاهکل در آینده نزدیک ازبن بست خارج شده وبه یکی از شاهراه های اصلی استان تبدیل خواهد شد.

  وی چهارخطه کردن محور انزلی–رضوانشهر را با توجه به وضعیت منطقه آزاد انزلی و ترانزیت کالا از این بندر، درکاهش بار ترافیکی مسیربسیار مهم توصیف کرد.
  مدیرکل راه و شهرسازی گیلان چهارخطه کردن محور شفت-سراوان را از دیگر پروژه های بزرگ استان برشمردو تصریح کرد:این محور یکی ازطرح های زیربنایی استان دربخش حمل و نقل جاده ‌ای محسوب می شودکه چهار خطه شدن آن، ضمن تاثیر اساسی درکاهش و روان‌ سازی ‌بارترافیکی منطقه ، به عنوان کنارگذرجنوب غربی مرکز استان درهدایت ترافیک سنگین جنوب به سمت غرب گیلان و بالعکس نیز ایفای نقش می ‌کند.
  وی رشد جمعیت و توسعه اقتصادی کشور به‌ ویژه در سال‌های اخیر را موجب افزایش تقاضای سفر عنوان کردویادآور شد:ایجاد بستری مناسب برای حمل و نقل، کالا، مسافر و برنامه‌ریزی دراین زمینه نشانگر جایگاه راه و شهرسازی در حفظ و ارتقای سطح جاده‌ها می باشد.

   

  منبع: روابط عمومی اداره کل راه وشهرسازی گیلان

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro