وزیر ارشاد کلاه خود را قاضی و عملکرد خود را قضاوت کند/ کارنامه جنتی در حل معضل‌های فرهنگی ضعیف است

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : دوشنبه ۱۱ خرداد ۹۴ - ۱۱:۵۵

  کد خبر : 32598

  وزیر ارشاد کلاه خود را قاضی و عملکرد خود را قضاوت کند/ کارنامه جنتی در حل معضل‌های فرهنگی ضعیف است

  دبیر اول کسیون اجتماعی مجلس گفت: وزارت خانه فرهنگ و ارشاد کارنامه درخشان و مطرحی ندارد به دلیل اینکه معضلات زیادی در جامعه است که به موضوعات فرهنگی بر می گردد.

  محمداسماعیل سعیدی، نماینده مردم تبریز در خصوص وضعیت عملکرد وزارت فرهنگ و ارشاد گفت: این وزارت خانه کارنامه قابل قبول و مطرحی ندارد؛ چراکه معضلات زیادی در سطح کشور داریم که به موضوعات فرهنگی برمی گردد به طور مثال نمادهایی در تولید پوشاک، لوازم التحریر، اسباب بازی استفاده میشود که این نمادها مربوط به غرب است.

   

  وی با اشاره به برخی از کارهای بدون فایده وزارت فرهنگ مانند تکخوانی زنان و نمایش دادن آنها تاکید کرد: برای حل این موضوع وزارت فرهنگ باید چارچوب های تولید را به تولیدکنندگان داده و بر آنها نظارت کرده و از طرف دیگر پیوست‌های فرهنگی را به دستگاه‌ها ابلاغ و حتی برای هر طرح عمرانی یک پیوست فرهنگی ملزم کنند.

   

  دبیر کمسیون اجتماعی مجلس افزود: در یک شهرک ۱۰هزارنفری کسی به فکر ساخت مسجد نیست در صورتی‌که مسجد جز اعتقادات ما ایرانی ها محسوب می شود باید در تمامی محله ها و شهرک ها مسجدی بنا شود البته مسجدی به روز نه یک چارچوب که صرفا برای برگزاری نمازجماعت باشد؛ این مکان طوری باشد که فرد بتواند در آنجا علاوه بر نیازهای معنوی خود،نیازهای فرهنگی خود را تامین کند که تمامی ایده ها و طرح ساخت یک مسجد را باید وزارت فرهنگ داده و دولت برای ساخت آن اقدام کند.

   

  سعیدی بیان داشت: وزارت فرهنگ همچنین مسئول فرهنگ سازی در زمینه هایی چون استفاده مردم از شبکه های اجتماعی است که البته کارنامه این وزارت خانه در تمامی این موارد ضعیف بوده است.

   

  وی تصریح کرد: به عنوان یک نماینده مردم موافق عملکرد جنتی، وزیر ارشاد نیستم و آقای جنتی باید کلاه خود را قاضی قرار داده و در مورد عملکرد خود قضاوت کند؛ این موارد ذکر شده تعداد معدودی از معضلات این وزارت خانه به دلیل عدم فرهنگ سازی مناسب است.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro