سردار باقرزاده: هنوز پيکر 6 هزار شهيد ايراني پيدا نشده است

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : سه شنبه ۱۲ خرداد ۹۴ - ۱۵:۵۹

  کد خبر : 32656

  سردار باقرزاده: هنوز پیکر ۶ هزار شهید ایرانی پیدا نشده است

  فرمانده کمیته جستجوی مفقودین گفت: بر اساس آمارهای موجود ، بالغ بر ۴۵ هزار شهید تاکنون پیدا ، شناسایی و …

  فرمانده کمیته جستجوی مفقودین گفت: بر اساس آمارهای موجود ، بالغ بر ۴۵ هزار شهید تاکنون پیدا ، شناسایی و تحویل خانواده آنان شده است و باید کار جستجوی حدود شش هزار شهید دیگر در خاک عراق پیگیری شود .

  سردار سید محمد باقرزاده در حاشیه اجلاس سه جانبه مفقودین ایرانی و عراقی به خبرنگاران گفت : عراقی ها نیز از زمان جنگ با ایران هنوز ۵۲ هزار مفقود دارند که با کمک ایران در بخش های مختلف کار یافتن آنان نیز پیگیری می شود .
  وی افزود : بعد از اخراج اشعالگران آمریکایی و انگلیسی از عراق ، کمیته سه جانبه ای با حضور نمایندگان ایران ، عراق و کمیته صلیب سرخ برای حل مسائل باقیمانده انسانی جنگ تحمیلی تشکیل شد که پیشرفت های خوبی داشته است.
  باقرزاده گفت : نتیجه تلاش های ما در حوزه جستجوی شهدای ایرانی به یافتن ۱۴۱۰ شهید و ۲۸۰۰ نفر از کشته شدگان عراقی از سال ۱۳۹۰تاکنون انجامیده است .
  وی افزود : این اجلاس در تداوم هماهنگی ها و تسهیل فعالیت جستجو و نحوه پشتیبانی از این عملیات انسانی ، هر سال یکبار و کمیته مربوط به آن هر چند ماه یکبار تشکیل می شود .
  فرمانده کمیته جستجوی مفقودین گفت: بر اساس زمان بندی تعیین شده ، این اجلاس برگزار می شود تا عملیات جستجوی مفقودین به سرانجام برسد .
  وی درباره شهدای غواص تازه پیدا شده نیز افزود: انشاءالله هفته آینده به صورت تفضیلی درباره مدارک اسارت و به شهادت رساندن آنها اطلاع رسانی خواهد شد.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro