العبادي: به خاطر تحريم ها نمي توانيم از ايران سلاح خريداري کنيم

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : پنج شنبه ۱۴ خرداد ۹۴ - ۴:۳۴

  کد خبر : 32788

  العبادی: به خاطر تحریم ها نمی توانیم از ایران سلاح خریداری کنیم

  نخست وزیر عراق امروز سه شنبه در پاریس از جامعه جهانی خواستار آسان گیری برای خرید سلاح از سوی کشورش برای جنگ با تروریسم شد و از نیروهای الحشد الشعبی در برابر حملات رسانه ای منطقه ای دفاع کرد.

  به گزارش رسانه های عراقی، وی در اظهاراتی در همایش ائتلاف بین المللی ضد داعش در پاریس، گفت: جامعه جهانی به ما اجازه خرید آسان سلاح را بدهد، چرا که تحریم ها مانع هستند و همچنین قادر نیستیم به خاطر تحریم ها، از کشور همسایه مان، ایران اسلحه خریداری کنیم.

  نخست وزیر عراق، در انتقادی تلویحی از جامعه بین المللی گفت، در باره کمک تسلیحاتی و ارائه سلاح به عراق حرف زیاد گفته شده، اما در عمل چیزی دریافت نکرده و تقریبا به خودمان اتکا داشته ایم.

  وی در عین حال ، با اشاره به رویدادهای جاری و تحولات نظامی هفته های اخیر در کشورش، گفت، پیشروی های داعش یک شکست برای جامعه بین المللی است.

  وی در خصوص نیروهای مردمی نیز به شرکت کنندگان همایش پاریس گفت، الحشد الشعبی یک تشکیلات مردمی و رسمی زیر نظر فرماندهی کل نیروهای مسلح است و ‘میلیشیا’ نیست.

  میلیشیا اصطلاحی است که مخالفان الحشد الشعبی و رسانه های طرفدار داعش از آن برای نیروهای مردمی در عراق استفاده می کنند.

  العبادی تاکید کرد هر جا که لازم باشد این نیروها را به کمک ارتش و نیروهای امنیتی گسیل می کنیم.

  وی ضمن انتقاد از جریان رسانه ای حاکم بر منطقه، گفت اکنون یک کمپین رسانه ای علیه ما در منطقه شکل گرفته که در خدمت داعش است.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro