206 ساخت ایران

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : پنج شنبه ۹ آذر ۹۱ - ۰:۵۵

  کد خبر : 3279

  ۲۰۶ ساخت ایران

  مدیرعامل ایران خودرو گفت: تحریم‌ها باعث شد صنعت خودرو به دانش طراحی پلت‌فرم خودرو و قوای محرکه ملی دست یابد. …

  مدیرعامل ایران خودرو گفت: تحریم‌ها باعث شد صنعت خودرو به دانش طراحی پلت‌فرم خودرو و قوای محرکه ملی دست یابد.

  به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، جواد نجم‌الدین در همایش اقتصاد مقاومتی مدیران صنعت و بسیج کارخانجات تهران بزرگ که در شرکت ایران خودرو برگزار شد، اظهار کرد: تولید ۲۰۶ ساخت داخل، طراحی موتور ملی، ساخت قالب‌های بزرگ بدنه خودرو، خودکفایی در تولید موتورهای کم مصرف از مهم‌ترین اثرات مثبت تحریم‌های بین‌المللی است.

  مدیرعامل ایران خودرو، تولید رانا و دنا دومین و سومین خودروی ملی ایران خودرو را حاصل خلاقیت و تفکر بسیجی و خودباوری مهندسان ایرانی در شرایط تحریم‌های بین‌المللی دانست و اظهار کرد: اگر تحریم‌ها نبود صنعت خودرو به دانش طراحی پلت‌فرم خودرو و قوای محرکه ملی دست نمی‌یافت.

  نجم‌الدین تاکید کرد: تولید ۲۰۶ ساخت داخل، طراحی موتور ملی، ساخت قالب‌های بزرگ بدنه خودرو، خودکفایی در تولید موتورهای کم مصرف از مهم‌ترین اثرات مثبت تحریم‌های بین‌المللی است.

  وی مقایسه صنعت خودروی ایران و کره را نادرست خواند و افزود: عمر صنعت خودروی ایران کمتر از ۱۷ سال است نه ۴۰ سال و این فاصله بین صنعت خودروی ایران و کره ناشی از تفکرات وارداتی آن زمان است.

  مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو تاکید کرد: با وجود تحریم‌های سنگین، همین که کارگران، چرخه اقتصاد و تولید را همچنان در حرکت نگه داشته و اجازه نداده‌اند دشمن از این فرصت استفاده کند، بارزترین نقش بسیج کارگری در جنگ اقتصادی است.

  نجم‌الدین یادآور شد: در شرایط حاضر موضوعاتی نظیر وجدان کاری، فرهنگ کار، همت و تلاش مضاعف، الگوی اسلامی – ایرانی کار، ارتقای کیفیت و کمیت تولیدات داخلی، ظاهر زیبا و مورد پسند ایرانی و قابل رقابت با کالای خارجی برای پاسخگویی به خواسته مقام معظم رهبری و جامعه از اقداماتی است که در دستور کار جدی گروه صنعتی ایران خودرو قرار دارد.

  وی با اشاره به بیانات حکیمانه مقام معظم رهبری در زمینه اقتصاد مقاومتی، گفت: اقتصاد مقاومتی بر اساس الزاماتی از جمله مردمی کردن اقتصاد، استفاده حداکثری از زمان، منابع، امکانات و حرکت براساس برنامه است.

  مدیرعامل ایران خودرو مهمترین مولفه‌های اقتصاد مقاومتی را تعامل سازنده بین صنعت و دانشگاه عنوان و اظهار کرد: ایران خودرو در ۶۰۰ پروژه در قالب اینترشیب با دانشگاه‌های صنعتی کشور همکاری دارد.

  نجم‌الدین با اشاره به تعبیر مقام معظم رهبری از اقتصاد مقاومتی، بیان کرد: در این مقطع تاریخی هر یک از ما باید نقش خودمان را بشناسیم و به نظر من یکی از بخش‌های مهمی که می‌تواند اقتصاد مقاومتی را پایدار کند، صنعت خودرو است.

  وی خاطرنشان کرد: احداث سایت‌های تولید خودرو در مناطق مختلف کشور، پیشرفت چشمگیر در زمینه علم و فناوری، ارتقای جایگاه ایران در عرصه تولید خودرو، مشتری مداری و توجه جدی به مقوله ارتقای کیفیت از جمله نقاط قوت صنعت خودروست که منشا برکات و آثار مثبتی بوده است.

  مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو اظهار کرد: تمامی بسیجیان پرتلاش عرصه ‌تولید و صنعت مصمم هستند تا در کنار کارفرمایان و کارآفرینان فهیم در تحقق منویات مقام معظم رهبری و جهاد اقتصادی همت گمارند و بار دیگر دین خود را در جهاد و مبارزه مقدس با تهاجم اقتصادی استکبار جهانی ادا کنند.

  نجم‌الدین ضمن اعلام حمایت از تلاش و جدیت دولت خدمتگزار در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و سند چشم‌انداز نظام جمهوری اسلامی ایران، افزود: ما وظیفه خود می‌دانیم تا در جهت رشد و بالندگی صنعت داخلی و ارتقای کیفیت تولید و کاهش هزینه‌های سر بار تولید اقدام کرده و از آحاد ملت همیشه در صحنه می‌خواهیم تا با مصرف کالای ایرانی از تولید ملی و سرمایه ایرانی حمایت کنند.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro