حمله هواپيماي بدون سرنشين آمريکا در شرق يمن

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : پنج شنبه ۱۴ خرداد ۹۴ - ۴:۳۶

  کد خبر : 32793

  حمله هواپیمای بدون سرنشین آمریکا در شرق یمن

  منابع محلی در یمن اعلام کردند یک فروند هواپیمای بدون سرنشین آمریکا روز سه شنبه مواضع نیروهای وابسته به عبد …

  منابع محلی در یمن اعلام کردند یک فروند هواپیمای بدون سرنشین آمریکا روز سه شنبه مواضع نیروهای وابسته به عبد ربه منصور هادی رئیس جمهور مستعفی و فراری یمن را در استان الجوف در شرق این کشور بمبارن کرد .

  این منابع افزودند هواپیمای بدون سرنشین آمریکا مواضع نیروهای وابسته به منصور هادی را در منطقه الیتمه در استان الجوف هدف قرار داد که به کشته شدن دست کم ۴۱ تن از این نیروها و زخمی شدن شماری دیگر منجر شد .
  منابع محلی تاکید کردند هواپیمای بدون سرنشین آمریکا در این حمله نیروهای گشتی طرفدار منصور هادی را که در حال حرکت به طرف منطقه الیتمه بودند، هدف قرار دادند .

  به گزارش خبرگزاری آلمان از صنعا، منابع محلی تاکید کردند پس از حمله هوایی آمریکا ، درگیری شدیدی بین نیروهای طرفدار منصور هادی و اعضای گروه انصار الله روی داد.

  به گفته منابع محلی حمله هوایی زمانی صورت گرفت که گروه انصارالله در حال پیشروی به سوی مناطق تحت کنترل نیروهای طرفدار منصور هادی در منطقه الیتمه واقع در مجاورت استان صعده در شمال یمن و پایگاه اصلی گروه انصار الله بودند .

  در همین حال نبیل الشرجبی استاد روابط بین الملل یمن گفت هواپیمای بدون سرنشین آمریکا یک گروه وابسته به القاعده را که در قالب نیروهای منصور هادی فعالیت می کردند ، هدف قرار داده است .

  الشرجبی افزود نمی تواند پیوستن عناصر القاعده به نیروهای وابسته به منصور هادی با هدف مقابله با گروه انصار الله را کتمان کرد اما این بدان معنا نیست که همه نیروهای وابسته به منصور هادی از اعضای القاعده هستند اما تعدادی از اعضای القاعده با این نیروها همکاری می کنند .

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro