ساخت ماشين مغناطيسي خورشيدي در کشور

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : دوشنبه ۱۸ خرداد ۹۴ - ۳:۳۹

  کد خبر : 32925

  ساخت ماشین مغناطیسی خورشیدی در کشور

  محققان دانشکده برق و کامپیوتر دانشگاه سمنان با همکاری پارک علم و فناوری این دانشگاه موفق به طراحی و ساخت …

  محققان دانشکده برق و کامپیوتر دانشگاه سمنان با همکاری پارک علم و فناوری این دانشگاه موفق به طراحی و ساخت ماشین مغناطیسی خورشیدی شدند.
  داوود معروفی، مسئول مرکز مالکیت فکری پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان با اعلام این خبر گفت: ماشین مغناطیسی خورشیدی توسط دکتر نیما امجدی، عضو هیأت علمی دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه سمنان، محمد یوسف ولی از دانشجویان دانشگاه سمنان و پارک علم و فناوری این دانشگاه در اداره کل مالکیت صنعتی و ثبت اختراع به شماره ۸۵۱۳۸ به ثبت رسید.

  دکتر امجدی در توضیح این اختراع گفت: طرح این اختراع تلفیقی از مهندسی برق و مکانیک خودرو است، بخش الکتریکی این طرح تغذیه محرک آهن‌ربای دائم، بوسیله پنل‌های خورشیدی است.

  وی افزود: تغذیه DC، حسن بزرگ این ماشین است که التزام به استفاده از برق IC را از بین خواهد برد و نبود برق IC باعث حذف مواردی سنگین و پیچیده و گران قیمت نظیر موتورهای محرک القایی، مدارات حفاظت و کنترل، مبدل‌های DC به IC و … می‌شود که این دستاوردی مهم در این ماشین است.

  امجدی در ادامه گفت: ارائه ساختار جدید موتور مغناطیسی، جرم ملزومات را به شدت کاهش می‌دهد و جرم و حجم کمتر برابر با فضای بیشتر برای قطعاتی مهمتر همچون باتری و … است که این به معنای افزایش زمان استفاده از دستگاه است.

  محقق طرح تصریح کرد: در این طرح علاوه بر ابداع موتور محرک مغناطیسی، به طرز شفاف و قابل قبولی به بهینه سازی ساختار الکتریکی ماشین‌ها کمک می‌شود و به رویای استفاده همگانی از ماشین‌های خورشیدی و انرژی‌های پاک و نو تحقق بخشیده می‌شود.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro