ايران رتبه اول پيوند کليه در خاورميانه را دارد

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : دوشنبه ۱۸ خرداد ۹۴ - ۳:۴۰

  کد خبر : 32929

  ایران رتبه اول پیوند کلیه در خاورمیانه را دارد

  دکتر بهزاد عین اللهی امروز شنبه در نشست خبری نخستین کنگره بین المللی نفرولوژی و ارولوژی ایران تعداد بیماران دیالیزی …

  دکتر بهزاد عین اللهی امروز شنبه در نشست خبری نخستین کنگره بین المللی نفرولوژی و ارولوژی ایران تعداد بیماران دیالیزی در کشور را بیش از ۲۵ هزار نفر اعلام کرد و گفت:تاکنون بیش از ۳۵ هزار پیوند کلیه در کشور انجام شده که نزدیک به پنج هزار مورد آن در بیمارستان بقیه الله تهران بوده است.
  وی با اشاره به اینکه هر ساله تعدادی پیوند کلیه در کشور انجام می شود گفت:در این زمینه با کشورهای همسایه مانند ترکیه که مقام اول علمی منطقه را دارد فاصله زیادی داریم.
  عین اللهی با اشاره به اینکه زمان انتظار بیماران برای پیوند کلیه در ایران کم است، گفت:پیوند کلیه به دو صورت از افراد داوطلب و افراد دچار مرگ مغزی انجام می شود که زمان انتظار برای پیوند از افراد مرگ مغزی در ایران حدود ۶ ماه است.

  وی تعداد مراکز پیوند کلیه در کشور را بیش از ۲۶ مرکز اعلام کرد و گفت: خیلی از استان ها پیوند کلیه درآنها انجام می شود و در سایر نقاط نیز می توانند درمان پس از پیوند را انجام دهند.

  ** برگزاری کنگره نفرولوژی و ارولوژی در تهران
  وی از برگزاری نخستین گنگره بین المللی نفرولوژی و ارولوژی در تهران خبر داد و گفت:این کنگره با حضور متخصصان و محققان داخلی و خارجی و دانشجویان از ۲۰ تا ۲۲ دوم خرداد ماه در مرکز همایش های رازی برگزار می شود.
  وی به حضور محققان خارجی اشاره کرد و گفت:صاحب نظران برجسته ای از اسپانیا،بلژیک، انگلستان، ایتالیا، یونان، چک و فرانسه در این همایش حضور دارند.

  وی اظهار کرد در این همایش سه روزه ۶۷ مقاله به صورت سخنرانی و نزدیک به ۱۶۰ مقاله به صورت پوستر دراختیار علاقه مندان قرار می گیرد.
  وی به استقبال مطلوب دانشجویان و محققان جوان اشاره کرد و گفت: از این افراد مقالات ارزشمندی دریافت شده که در این کنگره ارایه خواهد شد.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro