تمرین مقابله با زلزله در مدارس صومعه سرا برگزار شد

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : پنج شنبه ۹ آذر ۹۱ - ۲:۰۰

  کد خبر : 3294

  تمرین مقابله با زلزله در مدارس صومعه سرا برگزار شد

  دانش آموزان صومعه سرا در چهاردهمین مرحله تمرین سراسری زلزله راههای صحیح مقابله با زلزله را آموختند رییس هلال احمر …

  دانش آموزان صومعه سرا در چهاردهمین مرحله تمرین سراسری زلزله راههای صحیح مقابله با زلزله را آموختند

  رییس هلال احمر شهرستان صومعه سرا روز چهارشنبه در حاشیه برگزاری این تمرین در هنرستان زینبیه این شهرستان به خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این تمرین سراسری که از امروز آغاز شده و به مدت یک هفته ادامه می یابد در بیش از ۲۰۰ مدرسه این شهرستان برگزار می شود.

  ˈرضا سلیمیˈ با اشاره به اینکه این تمرین در مدارس نوبت صبح از ساعت ۱۰ تا ۵/۱۰ برگزار می شود، افزود: مانور سراسری زلزله و ایمنی در مدارس نوبت بعد از ظهر نیز از ساعت۵/۱۴ تا ۱۵ برگزار خواهد شد.

  وی از مشارکت ۴۰نفر از کارکنان شهرداری، اورژانس، آتش نشانی و هلال احمر در این تمرین زلزله خبر داد و گفت: هم اکنون این تمرین با همراهی بیش از ۴۰۰دانش آموز آغاز شده است.

  سلیمی ادامه داد: در این تمرین دانش آموزان اقدامات قبل، حین و بعد از وقوع زلزله از قبیل ایمن سازی، پناهگیری، امدادرسانی، خروج از ساختمان را که پیش از این و در طول سال آموزش دیده بودند را به صورت عملی اجرا می کنند.

  وی با بیان این که در طول سال تحصیلی دوره های آموزشی مقابله با حوادث و سوانح به صورت متناوب در مدارس صومعه سرابرگزار می شود، اضافه کرد: علاوه بر این، آن دسته از دانش آموزانی که در تشکل های هلال احمر، پیشتازان، فرزانگان عضویت دارند نیز این آموزش ها را به صورت تخصصی گذرانده اند.

  سلیمی افزود: این تمرین از هشتم تا چهاردهم آذر به مدت یک هفته بصورت نمادین در تمامی مدارس سطح شهرستان صومعه سرا اجرا می شود.

  يک ديدگاه

  1. عارفی گفت:

   با سلام تدریس زبان تخصصی سال سوم رشته کامپیوتر در اموزشگاه پرتو بیان صومعه سرا توسط اقای عارفی مدرس زبان دبیرستان و دانشگاه

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro