تخريب دركوچصفهان پر حجم ادامه دارد!

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : پنج شنبه ۲۱ خرداد ۹۴ - ۱۷:۵۸

  کد خبر : 33122

  تخریب درکوچصفهان پر حجم ادامه دارد!

  مافیای شن و ماسه کوچصفهان در روستاهای توابع آستانه اشرفیه جولان می دهند.

  گیلان ۲۴ نوشت: برداشت کنندگان شن و ماسه کوچصفهان با وجود همه افشاگری ها و آگاه بودن مسئولان اجرایی و قضایی استان گیلان و کشور هم چنان به تخریب خود در رودخانه ی سپیدرود و در قسمت راست ساحلی این رودخانه در یکی از روستاهای توابع شهرستان آستانه اشرفیه ادامه میدهند.

  براساس مشاهدات روز گذشته مشخص شد که کارگاه جهدرود یکی از برداشت کنندگان ده ها هکتاری شن و ماسه و یکی از مخربان محیط زیست با لوله گذاری بر رودخانه سپیدرود علاوه بر تغییر جریان مسیرآب اقدام به تجاوزی دوباره به رودخانه سپیدرود کرده اند.

  کارگاه جهدرود که طی ۸ سال گذشته توانسته اند ده ها هکتار از اراضی ملی بستر رودخانه و چمنزار ها و چراگاه های دام روستاهای سده، کدوسرا، کتیک لاهیجان و رودبارکی “حدود ۲۲۳ هکتار” را تخریب کند با نابودی این منطقه و تخریب محیط زیست روستای کتیک لاهیجان از توابع بخش کوچصفهان برروی رودخانه بزرگ سپیدرود لوله گذاری کرده است. هدف ازاین لوله گذاری  عبور از این رودخانه و تداوم تخریب منابع طبیعی و ملی و تخریب میحط زیست و برداشت شن و ماسه غیر مجاز در حجم بالاست. مسئولان محیط زیست،‌ استانداری،‌ فرمانداری رشت،‌ مقام های قضایی و همه درجریان این موضوع هستند و لذا شایسته است تا بیش از این دیر نشده و حجم تخریب بیشترنشده کار کنند.

   مدیرکل دادگستری استان گیلان هفته گذشته در خصوص اقدام علیه متجاوز با منابع طبیعی و زمین خواری و تخریب اراضی گفته بود، مقابله با زمین خواری در گیلان برجسته شود و کار این افراد در تخریب منابع به مصادیق واقعی همان زمین خواری است.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro