دانشجویان روسی در مراسم امام حسین

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : پنج شنبه ۹ آذر ۹۱ - ۲:۳۱

  کد خبر : 3314

  دانشجویان روسی در مراسم امام حسین

  دست خودت نیست اینجا با هر نام حسین اشکی از گونه ها جاری می شود و رنگ و طعم این …

  دست خودت نیست اینجا با هر نام حسین اشکی از گونه ها جاری می شود و رنگ و طعم این اشک، مسیحی باشی یا مسلمان تفاوتی ندارد.

  به گزارش واران نیوز به نقل از پایگاه خبری تحلیلی لاهیجان »چند دانشجوی از کشور روسیه که دررشته زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه آستاراخان روسیه مشغول به تحصیل می باشند برای مدت ۳ماه به کشور ایران(دانشگاه گیلان)آمدند تا آشنایی بیشتری با زبان فارسی و رسم و رسومات ایرانی پیدا کنند,این دانشجویان  روسی از طرف مسئولین دانشگاه گیلان به مسجد جامع آهندان دعوت شدند تا ازنزدیک با مراسم عزای سید سالارشهیدان آشنایی پیدا کنند.

  پایگاه خبری تحلیلی لاهیجان در گفتگویی که با این دانشجویان انجام داده , برداشت آنها را درباره این مراسم جویا شد که اغلب آنها نظیر همچین مراسم دینی و مذهبی را درهیچ کجای دنیا ندیده بودند:

  آقای ساشا مسیحی ارتودکس:از آمدن به گیلان خیلی راضی بوده و از این بزرگداشت بسیار اظهار تعجب کرده که تا به حال نظیر همچین مراسمی را در هیچ جای دنیا ندیده بود.

  خانم آنی مسیحی ارتودکس: ازایران خیلی خوشمان آمد چون مردم ایران  وگیلان بسیار مهمان نواز هستند,خیلی جالب بود و بسیار شوکه شدم,این خیلی خوبه که مردم بخاطر یک اتفاق مهم جمع شدند و دعا میخونند واین برای دین و مذهب خیلی مهم است.

  خانم فریدا  مسلمان اهل سنت: این اولین بار بود که همچین مراسمی را از نزدیک دیده بودم,درشهر ما خیلی مسلمانان زیادند و دراین باره خیلی زیاد میدونند.

  خانم ژولیا مسیحی ارتودکس: فکرمیکنم که مراسم اینجا پر انرژی و بسیار تراژدیک می باشد, میدانم که نظیر همچین مراسمی چه در روسیه و چه در کشورهای دیگر کم نظیر است.

  آقای الفادمسلمان اهل سنت: من فکر میکنم که امام حسین خیلی خوب هستند که همچین مراسمی برایش برگزار میگردد.

  آقای ایوان مسیحی ارتودکس:من خیلی خوشحال شدم که به ما اجازه دادند وارد مسجد شویم,واین مراسم را ازنزدیک ببینیم,مردم گیلان بسیار مهمان نواز هستند و دوست دارند که به هرنحو به ما کمک کنند.

  .

  .

  .

  .

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro