در سفر اخیر رئیس جمهور صومعه سرا 185 میلیارد ریال بودجه دریافت کرد

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : شنبه ۲۳ خرداد ۹۴ - ۲۲:۰۹

  کد خبر : 33241
  فرماندار صومعه‌سرا:

  در سفر اخیر رئیس جمهور صومعه سرا ۱۸۵ میلیارد ریال بودجه دریافت کرد

  اسمماعیل پور گفت:صومعه سرا تنها شهرستان در استان گیلان است که توانست از سفر رئیس جمهوری ۱۸۵میلیارد ریال بودجه دریافت نماید

  به گزارش خبرنگار واران نیوز، حسین اسماعیل‌پوردر نشست با خبرنگاران اظهار کرد: محور کارهای فرماندار این شهرستان پایبندی به قول‌ها، تحقق منویات مقام معظم رهبری و جلوگیری از تفرقه انگیزی در شهرستان است.

  وی با بیان اینکه مبنای کار فرمانداری بر کارهای فرهنگی و اجتماعی است، افزود: در چند ماه گذشته در دو بخش آموزش و پژوهش فعالیت انجام گرفته است که همایش آموزش دهیاران یکی از گام های موثر در امر ساماندهی به امور فرهنگی و اجتماعی است.

  فرماندار صومعه سرا با بیان اینکه دهیاران در آموزش یک روزه در راستای تکمیل شناسنامه شهرستان آموزش دیدند، گفت: شناسنامه روستایی مجموعه‌ای از اطلاعات درباره تاریخ، جغرافیا، امکانات و خدمات موجود و نمایی کلی روستا است.

  اسماعیل پور تصریح کرد: در حوزه عمرانی در سال ۹۳ بالغ بر۲۷ کیلومتر از راه های روستایی آسفالت شد این در حالی است که در دوماه سال ۹۴ بالغ بر ۴۰ کیلومتر آسفالت، ۲۸ کیلومتر از جاده ها بازسازی و ۵۰ کیلومتر روکش شده است.

  وی خاطرنشان کرد: تا پایان سال ۹۴، هجده روستای فاقد گاز صومعه سرا از نعمت گاز برخوردار می شوند که در این صورت صومعه‌سرا جز شهرستان های برتر در حوزه برخورداری از نعمت گاز در کشور می شود.

  فرماندار صومعه سرا اظهار کرد: تا کنون ۷۵درصد از ساختمان فرمانداری این شهرستان پیشرفت فیزیکی دارد که با تلاش های وافر درصدد هستیم تا هفته دولت به اتمام و بهره برداری برسد.

  اسماعیل پور افزود: صومعه سرا تنها شهرستان در استان گیلان است که توانست از سفر رئیس جمهوری ۱۸۵میلیارد ریال بودجه دریافت نماید تا اورژانس این شهرستان ساخته شود و تجهیزاتش خریداری گردد.

  وی با بیان اینکه یک دستگاه آمبولانس برای اورژانس صومعه‌سرا اخذ شده، گفت: مجوز دو اورژانس شیخ محله و گوراب زرمیخ گرفته شده است.

  فرماندار صومعه سرا با بیان اینکه امسال در حوزه اجتماعی و فرهنگی برنامه‌های بسیاری انجام شده است، خاطرنشان کرد: راهیان نور، ستاد ارتحال امام، جشنواره‌ها، سوگواره‌ها، یادواره شهدا، مراسم شهدا و … از جمله این برنامه‌ها در سطح شهرستان است.

  وی اظهار کرد: برای کاهش هزینه‌ها، تجمیع مراسمات و مناسبت‌های ملی مذهبی در دستور کار است و از این به بعد در شهرستان صومعه‌سرا سورها و سوگواره‌ها به صورت تجمیع برگزار می‌گردد.

  فرماندار صومعه‌سرا با بیان اینکه ساماندهی جلسات سخنرانی و مباحث مذهبی در راستای برنامه‌های اجرایی شهرستان در دستور کار است، خاطرنشان کرد: روحانیون نگاه مذهبی را نسبت به مسائل روز در منبر بیان می‌کنند و مثلا در راستای مضرات پسماند سخنرانی و مردم را آگاه می‌کنند.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro