رفع نقاط حادثه خيز ترافيكي در كاهش ميزان تلفات جاده‌اي نقش بسزایی دارد

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : شنبه ۲۳ خرداد ۹۴ - ۲۲:۲۳

  کد خبر : 33245
  فرماندار ماسال:

  رفع نقاط حادثه خیز ترافیکی در کاهش میزان تلفات جاده‌ای نقش بسزایی دارد

  فرماندار ماسال گفت: رفع نقاط حادثه خیز ترافیکی در کاهش میزان تلفات جاده‌ای نقش بسزایی دارد.

  به گزارش خبرنگار واران نیوز از ماسال، محمود قاسم‌نژاد، فرماندار ماسال صبح امروز(۲۳خرداد) در جلسه شورای ترافیک این شهرستان اظهار کرد: رفع نقاط حادثه خیز ترافیکی در کاهش میزان تلفات جاده‌ای نقش بسزایی دارد.
  وی افزود: با بازدید اعضای کارگروه شورای هماهنگی ترافیک استان از نقاط حادثه خیز شهرستان، راهکارهای ارتقاء ایمنی در این نقاط حادثه ساز بررسی و اجرا می‌شود.
  فرماندار ماسال گفت: با مطالعه در احداث خیابان‌ها و رعایت اصول ایمنی از بروز خسارات بعدی ممانعت شود و راه‌ها باید ایمن سازی و علایم راهنمایی و رانندگی لازم در مسیر راه‌ها نصب گردد.
  قاسم‌نژاد با بیان اینکه تلفات و خسارات ناشی از تصادفات رانندگی، تبعات ناگواری را در حوزه اجتماعی جامعه به همراه دارد، تصریح کرد: متاسفانه تصادفات رانندگی در جامعه ما، هرساله موجب کشتنه شدن بسیاری از نخبگان، جوانان و افراد سرپرست خانوار می شود که با فقدان آنها ضررهای جبران ناپذیری به اجتماع وارد می‌شود.
  وی از اجرای طرح ایمن سازی موتورسیکلت‌ها و ادوات کشاورزی در قالب دو بخش آموزش و آگاه سازی راکبان موتورسیکلت از طریق بخشداری‌ها و شوراهای اسلامی و دهیاران و رفع مشکلات احتمالی این ادوات از جمله نصب چراغ‌های شب نما بر روی آنها خبر داد و خاطرنشان کرد: آگاه سازی راکبان موتورسیکلت در خصوص رعایت موازین ترافیکی از ملزومات است.
  فرماندار ماسال اظهار کرد: خوشبختانه میزان تلفات ناشی از تصادفات رانندگی در شهرستان ماسال نسبت به گذشته کاهش قابل ملاحظه‌ای داشته است به طوریکه آمار تلفات تصادفات درون شهری صفر بوده و در تصادفات برون شهری نیز دو نفر فوتی داشته ایم که هر دوی آنها نیز راکب موتورسیکلت بوده اند.
  قاسم‌نژاد فقدان نظارت لازم بر ساخت و سازها و پارک خودروها در کنار خیابان ها به دلیل نبود پارکینگ در ساختمان های مسکونی، تجاری و اداری را یکی دیگر از مسائل ترافیکی شهرستان دانست و از شهرداری ها خواست: از احداث ساختمان های بدون پارکینگ جلوگیری نمایند.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro