ارتقاء امكانات زيرساختي كانون پرورش فكري ماسال

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : سه شنبه ۲۶ خرداد ۹۴ - ۶:۰۸

  کد خبر : 33281
  فرماندار ماسال:

  ارتقاء امکانات زیرساختی کانون پرورش فکری ماسال

  فرماندار ماسال با بیان اینکه هزینه کردن در بخش فرهنگی به ویژه حوزه کودک و نوجوان، سرمایه گذاری ارزشمند محسوب می شود گفت: امکانات زیرساختی کانون پرورش فکری این شهرستان ارتقاء می‌یابد.

  به گزارش خبرنگار واران نیوز از ماسال،محمود قاسم نژاد فرماندار ماسال در دیدار با مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان که صبح امروز در دفتر کار وی انجام شد با ابراز رضایت از عملکرد کانون پرورش فکری ماسال خاطر نشان شد: شهرستان ماسال با توجه به اصالت فرهنگی بالای مردمان خود همواره در حوزه‌های فرهنگی پیشتاز بوده و در بخش کودک و نوجوان نیز جزء شهرستان‌های برتر استان است.

  وی با با تاکید بر اهمیت فراهم نمودن امکانات و زیرساخت های لازم برای رشد فرهنگی کودکان و نوجوانان افزود: هزینه کردن در این زمینه به عنوان سرمایه گزاری ارزشمند محسوب می شود و در همین راستا سعی خواهیم کرد در کمیته برنامه ریزی شهرستان توجه ویژه ای به ارتقاء امکانات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان این شهرستان داشته باشیم.

  فرماندار ماسال با بیان اینکه انتقال فرهنگ و ارزش‌های گذشتگان به نسل جدید نقش به سزایی در هویت سازی آنان و ساختن نسلی پویا و فعال دارد، تاکید کرد:استفاده از زبان تالشی در قصه گویی حوزه کودک و نوجوان برجسته تر شود و کودکان و نوجوانان بیشتر با آداب و رسوم گذشته نیاکان خویش آشنا شوند.

  زبان تالشی در مدارس مناطق تالش زبان تدریس می شود

  نقی علیزاده مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نیز در این نشست صمیمانه با عنوان اینکه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان ماسال علیرغم برخی محدودیت ها همواره جزء مراکز برتر استان است خاطر نشان کرد: وجود عرق بالا به فرهنگ بومی و محلی در این منطقه موجب ماندگاری فرهنگ و آداب و سنن گذشتگان می شود.

  علیزاده با اشاره به لزوم حفظ و حراست از زبان های محلی، از تدریس زبان تالشی به عنوان دومین زبان در مدارس مناطق تالش زبان خبر داد و گفت: در همین راستا تصمیم گرفته شده است از برخی از کتاب های داستان دو زبانه همانند کتاب سه رفیق نوشته تکتم عربان جهت تدریس زبان تالشی استفاده شود. 

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro