ایران جز 10 کشور برتر جهان در زمینه محصولات باغی است

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : پنج شنبه ۲۸ خرداد ۹۴ - ۵:۵۹

  کد خبر : 33328
  معاون تولیدات دامی جهادکشاورزی گیلان:

  ایران جز ۱۰ کشور برتر جهان در زمینه محصولات باغی است

  معاون تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی گیلان گفت: ایران جز ۱۰ کشور برتر جهان در زمینه محصولات باغی است و موفقیت های چشم گیری در زمینه محصولات دامی وز راعی در سطح جهان دارد.

  به گزارش واران نیوز ایرج بنیادی  در همایش هفته جهاد کشاورزی در کانون شهید بهشتی این شهرستان با بیان اینکه مهمترین موضوعی که امروزه با آن مواجه هستیم بحث امنیت است، اظهار کرد: امنیت دارای اهمیت خاصی است که اقتدار کشورها از امنیت داخلی آنها ارزیابی می شود.

  وی افزود: کشوری که بتواند تمام مباحث مربوط به بخش های سیاسی و اقتصادی را داشته باشد به عنوان مقتدرترین کشور خاورمیانه دارای وجهه قابل قبولی است.

  معاون تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی گیلان با بیان اینکه اقتدار و امنیت کشور در مسائل غذایی، سیاسی و اقتصادی مشخص می شود، گفت: تامین مواد غذایی به عنوان استقلال کشور محسوب می گردد.

  بنیادی با بیان اینکه کشاورزان باید به ملت و دولت کمک کنند تا جایگاه خود را در تامین مواد غذایی ارتقا دهیم، تصریح کرد: ایران قبل از انقلاب با جمعیت اندک خود در تامین مواد غذایی وابسته به کشورهای دیگر بود اما امروز که ۳۵ سال از انقلاب می گذرد و جمعیت ایران بالغ بر ۷۵ میلیون نفر است در تامین مواد غذایی متکی به خود هستیم که با تلاش کشاورزان و مسئولان به این جایگاه دست یافته ایم.

  وی خاطرنشان کرد: ایران جز ۱۰ کشور برتر جهان در زمینه محصولات باغی است و موفقیت های چشم گیری در زمینه محصولات دامی و زراعی در سطح جهان دارد.

  معاون تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی گیلان با بیان اینکه برای افزایش تولید باید سطح زیرکشت و تولید در واحد سطح زیرکشت را افزایش داد، اظهار کرد: برای اینکه بتوانیم ادامه تولید را به نحو مطلوبی داشته باشیم تحقیقات جهانی، شرایط زیست محیطی و تغییر کاربری اراضی نشان می دهد که راه اول موثر نیست و سطح زیر کشت را نمی توانیم افزایش دهیم زیرا روز به روز در حال کاهش است.

  بنیادی افزود: ما باید تولید را در واحد سطح افزایش دهیم که برای این امر مجبوریم بسترهای لازم را فراهم کنیم و دانش روز را به بخش کشاورزی ببریم.

  وی با بیان اینکه متوسط تولید در میانگین استانی در هر هکتار ۴ میلیون و دویست است، میانگین تولید کشاورزی نمونه صومعه سرا ۵٫۵ تن است گفت: فاصله بین کشاورزی استان و کشاورز نمونه شهرستان نشان از تاثیرگذاری جهادکشاورزی در بحث تولید دارد.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro