فعالیت 171 واحد مرغداری در صومعه‌سرا

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : پنج شنبه ۲۸ خرداد ۹۴ - ۶:۲۲

  کد خبر : 33331
  مدیر جهاد کشاورزی صومعه سرا:

  فعالیت ۱۷۱ واحد مرغداری در صومعه‌سرا

  مدیر جهاد کشاورزی صومعه سرا از فعالیت۱۷۱ واحد مرغداری در این شهرستان خبر داد.

  به گزارش واران نیوز، احمد پادیاب  در همایش هفته جهاد کشاورزی و تجلیل از کشاورزان نمونه صومعه سرا در کانون شهید بهشتی اظهار کرد: جهاد فرزند انقلاب و ثمره درایت و دوراندیشی حضرت امام بود که امام ره در ۲۷خرداد ۵۸ تشکیل ستاد جهادکشاورزی را دادند.

  وی افزود: جهاد با هدف فقرزدایی، توسعه و آبادانی روستاها و .. تشکیل شد که در جنگ تحمیلی هم جهادگران با حضور موثر خود خدمات ارزنده ای به این انقلاب و نظام کردند.

  مدیر جهاد کشاورزی صومعه سرا گفت: جهادگران در جنگ تحمیلی لقب سنگرسازان بی سنگر را به خود اختصاص دادند و با کمترین امکانات بیشترین خدمات را به مردم کردند.

  پادیاب با بیان اینکه یکی از افتخارات سازمان جهاد کشاورزی تامین امنیت غذایی و نقش بی بدیل آن در ایجاد اشتغال و تولید کشور است، تصریح کرد: ۲۱ درصد اشتغال، ۱۹درصد تولید ناخالص ملی و ۲۵ درصد صادرات غیرنفتی را کشاورزی به خود اختصاص داده که این بخش ۴درصد نرخ رشد را به همراه دارد.

  وی با بیان اینکه از خصوصیات بخش کشاورزی زود بازده بودن این بخش است، خاطرنشان کرد: برگشت پذیری سرمایه در بخش کشاورزی به سرعت صورت می گیرد زیرا وابستگی خارجی در این بخش وجود ندارد.

  مدیرجهادکشاورزی صومعه سرا با بیان اینکه بخش کشاورزی دارای توانمندی‌های زیادی است، اظهار کرد: این بخش با توجه به حوادث طبیعی که رخ می دهد بسیا ریسک پذیر است که کشاورزان این ریسک را پذیرا هستند و بخش های خصوصی به دلیل ریسک پذیر بودن این بخش بر روی آن سرمایه گذاری نمی کنند.

  پادیاب با بیان اینکه این شهرستان دارای توانمندی های بالایی در بخش کشاورزی است، افزود: صومعه سرا دارای ۲۸ هزار هکتار زمین زراعی با تولید ۱۷۵ هزار تن شلتوک دومین تولید کننده برنج استان است.

  وی با اشاره به افتتاح یک واحد مرغداری در روستای میانده گفت: ۱۷۱ واحد مرغداری در صومعه سرا فعالیت می کنند که در این راستا مقام اول استانی را کسب کرده ایم و در هر دوره ۴ میلیون قطعه مرغ در سطح صومعه سرا تولید می شود.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro