«سلام بمبئي»، نخستين همکاري مشترک ايران و باليوود

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : جمعه ۲۹ خرداد ۹۴ - ۱۸:۰۳

  کد خبر : 33378

  «سلام بمبئی»، نخستین همکاری مشترک ایران و بالیوود

  فیلم سلام بمبئی به عنوان نخستین همکاری مشترک ایران و بالیوود هند کلید می خورد و خانه فرهنگ کشورمان افتتاحیه …

  فیلم سلام بمبئی به عنوان نخستین همکاری مشترک ایران و بالیوود هند کلید می خورد و خانه فرهنگ کشورمان افتتاحیه این فیلم را همزمان با هفته فیلم ایران برگزار می کند.
  در دیدار مهدی زارع بی عیب، مسئول خانه فرهنگ ایران در بمبئی، با جواد نوروزبیگی، تهیه کننده کشورمان، موضوع فیلم مشترک ایران و بالیوود با عنوان سلام بمبئی مورد بررسی قرار گرفت.
  در این دیدار جواد نوروزبیگی از حضور خود در هند ابراز خرسندی کرد و گفت: ما اعتقاد داریم اگر ارتباطات خوبی با این کشور برقرار کنیم، می توانیم نماینده موفقی برای سینمای ایران باشیم.
  تهیه کننده فیلم سلام بمبئی، ادامه داد: سینمای ایران رشد قابل تحسینی داشته است؛ تجربه کار با هند برای ما تجربه ارزشمندی است و ساخت این فیلم تجربه موفقی خواهد شد.
  نوروزبیگی اظهار کرد: امید است در آینده ای نزدیک، شرایطی ایجاد شود تا فیلمسازان ایرانی بیشتری در هند حضور یابند.
  وی با اعتقاد بر اینکه سینماگران ایران می توانند گام های مهمی برای معرفی و نمایش فرهنگ ایرانی بردارند و این فرهنگ را به دنیا صادر کنند، خاطرنشان کرد: ما آمادگی برگزاری هفته فیلم ایران و برنامه افتتاحیه فیلم سلام بمبئی و هماهنگی برای حضور افراد هنرمند و شاخص را داریم.
  زارع بی عیب، مسئول خانه فرهنگ ایران در بمبئی نیز با تأکید بر اینکه سینما بهترین زبان برای انتقال ارزش ها و اثرگذاری بر جامعه است، گفت: توجه به این هنر و صحنه های خلق شده آن می تواند تأثیر شگرفی در انسان ها داشته باشد.
  وی در رابطه با فعالیت مشترک ایران و بالیوود اظهار کرد: روابط مطلوب فرهنگی میان ایران و هند وجود دارد که این همکاری ها برای ساخت فیلم های مشترک اهمیت بسزایی دارد.
  این گزارش به نقل از اداره کل روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی حاکی از آن است که زارع بی عیب با تأکید بر اهمیت فعالیت های مشترک ایران و هند، گفت: خانه فرهنگ ایران در بمبئی نیز آمادگی لازم را برای افتتاحیه فیلم سلام بمبئی همزمان با هفته فیلم ایران دارد.
  فیلم سلام بمبئی داستان عاشقانه ای بین یک دختر ثروتمند هندی و یک پسر ایرانی است که دانشجوی پزشکی در هند است. ۳۰ درصد این فیلم به زبان فارسی و ۷۰ درصد آن به زبان انگلیسی خواهد بود؛ این فیلم دوبله نمی شود و سکانس هایی که بازیگران به زبان انگلیسی صحبت می کنند، زیرنویس فارسی دارد. لوکیشن اصلی این فیلم در شهر بمبئی فیلمبرداری می شود و تهیه کننده هندی آن شرکت موشن پیکچر است. در فیلم سلام بمبئی دو تا سه بازیگر ایرانی بازی خواهند کرد و از یک سوپر استار معروف بالیوود و ۵ بازیگر هندی نیز استفاده می شود.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro