اولين كمپ ترك اعتياد در ماسال راه اندازي مي شود

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : شنبه ۳۰ خرداد ۹۴ - ۱۳:۴۰

  کد خبر : 33412

  اولین کمپ ترک اعتیاد در ماسال راه اندازی می شود

  فرماندار ماسال از راه اندازی اولین کمپ ترک اعتیاد شهرستان در آینده ی نزدیک خبر داد.

  به گزارش واران نیوز،فرماندار ماسال صبح امروز در جلسه شورای فرعی مبارزه با مواد مخدر این شهرستان با اشاره به لزوم وجود مکان مناسب و مطمئن جهت ترک اعتیاد معتادان در شهرستان گفت: عملیات اجرایی احداث اولین کمپ ترک اعتیاد ماسال توسط بخش خصوصی و بدون دریافت تسهیلات از بیش از یک سال پیش آغاز گردیده است و در آینده نزدیک به بهره برداری می رسد.
  محمود قاسم نژاد با بیان اینکه امروزه مسئله اعتیاد در حال حاضر تنها گریبانگیر قشر خاصی از جامعه نیست و بسیاری از اقشار جامعه به نوعی با آن مواجه هستند افزود: هیچ کس نمی تواند خود و خانواده خود را از خطرات احتمالی شیوع مواد مخدر در جامعه مصون بداند و همه آحاد مردم به ویژه مسئولین باید با احساس مسئولیت، مانع از گسترش این بلای خانمانسوز در جامعه شوند.
  رییس شورای مبارزه با مواد مخدر ماسال با ابراز خرسندی از برخی از برنامه های فرهنگی ادارات بهزیستی و کمیته امداد شهرستان از همه اعضای این شورا خواست: با تدوین برنامه های پییشگیرانه و استفاده از ابزارهای مناسب اطلاع رسانی در خصوص سوء مصرف مواد مخدر زمینه کاهش گرایش به مواد مخدر را فراهم کنند.
  وی با تاکید بر نقش رفتارهای مناسب اجتماعی و ورزشی در کاهش گرایش به مواد مخدر تصریح کرد: ورزش با ایجاد روحیه نشاط و شادابی در افراد و بهبود روابط اجتماعی در جامعه می تواند از شیوع اعتیاد در جامعه جلوگیری کند.
  فرماندار ماسال با حائز اهمیت دانستن نقش خانواده در آگاه سازی فرزندان خود در خصوص مضرات استعمال مواد مخدر و دخانی عنوان کرد: نباید تصور کرد که تنها با ارتقاء امکانات و خدمات رفاهی تفریحی می توان جلوی شیوع اعتیاد را گرفت چرا که جامعه عاری از مواد مخدر تنها از طریق آگاهسازی و مشارکت خانواده ها در امر آموزش فرزندان میسر می شود.
  قاسم نژاد استفاده از ظرفیت سازمان های مردم نهاد را یکی دیگر از راهکارهای ارتقاء سطح آگاهی جامعه در خصوص اعتیاد دانست و افزود: انجمن هایی که در این زمینه فعالیت می کنند می توانند با اخذ مجوز های لازم در پیشبرد برنامه های مقابله با مواد مخدر بسیار مثمر است.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro