تخصیص بالغ بر 2 میلیارد تومان اعتبار به طرح های اقتصاد مقاومتی صومعه سرا

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : یکشنبه ۳۱ خرداد ۹۴ - ۱۲:۰۰

  کد خبر : 33430
  مدیر بسیج سازندگی صومعه‌ سرا:

  تخصیص بالغ بر ۲ میلیارد تومان اعتبار به طرح های اقتصاد مقاومتی صومعه سرا

  مدیر بسیج سازندگی صومعه سرا گفت: بالغ بر دو میلیارد تومان اعتبار به طرح های اقتصاد مقاومتی صومعه سرا اختصاص یافت.

  بهزاد روانپاک در گفت و گو با خبرنگار واران نیوز با تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان گفت: امسال بالغ بر ۲ میلیاردتومان اعتبار برای تسهیلات طرح های اقتصاد مقاومتی به سپاه ناحیه صومعه سرا تخصیص داده شده است.

  وی با بیان اینکه اعطای تسهیلات اقتصاد مقاومتی با کارمزد ۱۶ و ۱۸درصد است، افزود: از اول امسال تا کنون بالغ بر ۳۲۰ متقاضی اجرای طرح اقتصاد مقاومتی در شهرستان ثبت نام کرده اند.

  مدیر بسیج سازندگی صومعه سرا با بیان اینکه اولویت اعطای تسهیلات اقتصاد مقاومتی با بسیجیان فعال و بسیجیان تحت حمایت کمیته امداد و تسهیل در امر ازدواج جوانان و مهاجرت معکوس است،گفت: میزان اعطای تسهیلات از هفت میلیون تومان تا حداکثر ۳۰ میلیون تومان است.

  روانپاک تصریح کرد: پرورش آبزیان گرم‌آبی و سردآبی، واحدهای قارچ خوراکی، پرورش دام‌های چندقلوزا و گاومیش، پرورش ماکیان مانند کبک، اردک، غاز، بلدرچین، پرورش شتر مرغ، پرورش مرغ بومی، کاشت گیاهان دارویی، کودهای آلی، پرورش زنبور عسل و داربستی کردن باغات از جمله کیوی و سایر محصولات از عرصه‌هایی است که تسهیلات ۱۶درصد اقتصاد مقاومتی به آنها تعلق می‌گیرد.

  وی خاطرنشان کرد: به عرصه‌های صنایع تبدیلی و تکمیلی کوچ مانند بسته بندی رب و عصاره آن، ترشی جات و شوری جات فراوری لبنیات، مربا و شربت و صنایع تبدیلی ضایعات کشاورزی برای خوراک دام و طیور تسهیلات اقتصاد مقاومتی با سود هجده درصد داده می‌شود.

  مدیر بسیج سازندگی صومعه سرا اولویت کاری قرارگاه جهاد اقتصادی و مجمع عالی بسیج را امنیت غذایی و اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و افزود: در این راستا نهادها و ادارات مختلف شهرستان با ما همکاری می کنند.

  روانپاک گفت: بسیج سازندگی صومعه سرا طرح پیوندهای آسمانی را در شهرستان دنبال می کند که در این راستا به نوعروسان نیازمند اقلام مورد نیاز جهیزیه اهدا می شود.

  وی تصریح کرد: تا کنون به ۱۰ نوعروس نیازمند این شهرستان با کمک فرمانده سپاه ناحی هصومعه سرا جهیزیه اهدا شده که هزینه خرید اقلام از طرف خیرین بوده است.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro