از ابله تا بی اصل و نسب، قصه پرغصه منتقدان!

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : پنج شنبه ۴ تیر ۹۴ - ۱۰:۳۵

  کد خبر : 33567

  از ابله تا بی اصل و نسب، قصه پرغصه منتقدان!

  هدف نگارنده به هیچ وجه نکوهش اطلاق واژگانی همچون ابله و بی اصل و نسب به منتقدان نیست چرا که در اصل قباحت فحاشی و توهین هیچ تردیدی وجود ندارد.

  فضای سیاسی استان گیلان در هفته ای که گذشت تا حدود زیادی تحت تاثیر اظهارنظر های توام با توهین نسبت به منتقدان از سوی برخی مسئولین بود.

  در این میان همچون گذشته انگشت اشاره اتهام به سمت خبرنگاران به خصوص خبرنگاران فعال در عرصه فضای مجازی دراز بود و این قشر زحمتکش فارغ از جناح بندی های سیاسی، متهم به بی اخلاقی، دورویی، تلاش برای برهم زدن آرامش و … بوده اند.

  پدیده نوظهوری که این روزها بیش از پیش در فضای سیاسی استان به چشم می خورد، بی اخلاقی برخی مسئولین امر است که بنا به شرایطی همچون قرار گرفتن در جمع هواداران، تشویق های چاپلوس گرایانه برخی حاضران، بر سر هیجان آمده و به توهین و تخریب منتقدان خود می پردازند. اما به محض انعکاس اظهاراتشان در رسانه های مکتوب و مجازی، ضمن تکذیب سخنان خود، رسانه ها را به دروغپردازی متهم و آنان را تهدید به شکایت می کنند!

  در این میان رسانه ها هم از یک سو به منظور دفاع از حیثیت خود در نزد مخاطبان و از سوی دیگر به منظور اثبات امانت داری مجبور به بارگزاری صوت مسئول مورد نظر شده تا خوانندگان دیروز و شنوندگان امروز خود تصمیم بگیرند که چه کسی در این میان درست می گوید.

  جالب آن که حداقل در دو مورد اخیر، سخنرانانی که اظهارات منتسب به خود را قویاً تکذیب کرده بودند، پس از بارگذاری صوت سخنرانی شان در فضای مجازی، سکوتی قابل تامل پیشه کرده اند.

  متاسفانه پس از مدتی این قضایا به دست فراموشی سپرده شده و کمتر شاهد عدم تکرار روند فوق هستیم. به نحوی که باز هم  همان فرد در شرایطی مشابه مجددا از الفاظی که به هیچ وجه در خور شان یک مسئول نیست جهت مخاطب قرار دادن منتقدان خود استفاده می کند و این زنجیره بی پایان فحاشی، تکذیب، بارگزاری صوت و سکوت به لطف فراموشی مردم و مسئولان گسسته نمی شود.

  امید است روزی برسد که برخی مسئولان آن قدر خویشتن داری و وسعت در گفتار از خود نشان دهند که تحت تاثیر برخی هیجانات کاذب اظهاراتی دور از شان خود و منتقدان بر زبان نیارند.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro