فراخوان شهرداری برای طراحی جایگاه شهدای گمنام/برنامه های بزرگ شهرداری صومعه سرا در سال 94/آخرین وضعیت چهار راه خاکیان

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : پنج شنبه ۴ تیر ۹۴ - ۱۹:۰۹

  کد خبر : 33599
  شهردار صومعه سرا در گفتگو با واران نیوز؛

  فراخوان شهرداری برای طراحی جایگاه شهدای گمنام/برنامه های بزرگ شهرداری صومعه سرا در سال ۹۴/آخرین وضعیت چهار راه خاکیان

  آقاجانی شهردار صومعه سرا در گفتگو با خبرنگار ما ضمن اشاره به اقدامات این سازمان در سال جاری گفت: سال ۹۴،سال پویایی شهرداری صومعه سرا است.

  واران نیوز ؛در یکی از واپسین روزهای نخستین هفته از تیرماه سال جاری ، این افتخار را داشتیم که با حضور در در محل دفترکار شهردار محترم صومعه سرا ، میهمان مهندس آقاجانی شهردار جوان صومعه سرا باشیم .

  تا فرصتی فراهم شود که در فضایی گرم و صمیمی به گفتگو با ایشان بنشینیم و ترتیبات انجام مصاحبه ای اختصاصی را فراهم آوریم .

  شهردار آقاجانی با همان حسن خلق و تبسم همیشگی ، با حوصله به تک تک سوالات مان پاسخ گفتند. هر چند که به واسطه ی رویدادهای چند ماه اخیر که شهر صومعه سرا بستر و وقوع آن بود ، سعی کردیم مهم ترین موارد مرتبط با حوزه ی فعالیت ایشان سخن به میان آید که در ادامه به صورت مشروح از نظر گرامی خوانندگان خواهد گذشت.

  شهردار صومعه سرا در گفتگو اختصاصی با واران نیوز ضمن تشکر از اعضای شورای شهر بابت انتخابش به عنوان شهردار گفت: اعضای شورای شهر به دلیل اطمینان از کار بنده در امور شهرداری دخالت نکرده و به عنوان ناظر در امور شهرداری اقدام میکنند.

  آقاجانی گفت:مردم شهر باید توان شهرداری را بدانند تا خدایی نکرده این تفکر پیش نیاید که شهرداری می توانست و انجام نداد، به عنوان مثال تهیه قیر برای آسفالت همواره برای شهرداری ها با مشکل مواجه بوده و شهرداری صومعه سرا برای برطرف شدن این مشکل علاوه بر قرار داد با شرکت آسفالت واقع در ملکه سر صومعه سرا با ۲ کارخانه آسفالت سازی دیگر که در نزدیکی شهر هست نیز قرار داد بسته است تا مردم فهیم این شهر با مشکل آسفالت مواجه نباشند و شهرداری هر روز آسفالت داشته باشد.

  شهردار صومعه سرا با اشاره به بودجه ۶ میلیاردو ۱۰۰ میلیون تومانی شهرداری در سال ۹۳ گفت صومعه سرا به عنوان شاید دومین شهرداری در گیلان باشد که بودجه سال جدیدش با ۴۵% افزایش مواجه بوده که چیزی حدود ۸میلیاردو ۹۰۰میلیون تومان است که نشان از ریسک پذیری این اداره دارد.

  باید بدانید تحقق این بودجه در این شرایط سخت اقتصادی کار آسانی نیست.

  آقاجانی گفت: یکی از مهمترین اقدامات شهرداری در سال ۹۳ ساخت جایگاه CNG در صومعه سرا بود که این اقدام باعث اشتغال زایی برای ۱۰ نفر از همشهریان و ایجاد در آمدی خوب برای شهرداری شد.

  ایجاد تاکسی ۱۸۳۸ یا همان ۱۳۳ نیز یکی از کارهای خوب این سازمان بود که توانست حدود ۵۰ نفر از تاکسی داران این شهر را ساماندهی کند.

  شهردار صومعه سرا سال ۹۴ را به عنوان سال پویایی شهرداری اعلام کرد و گفت اقداماتی که در سال جاری به صورت آرمانی انجام داده ایم میتوان به لایروبی رودخانه از پل گاز روبار تا مسیر فشخام و احداث سرویس بهداشتی و همینطور احداث آلاچیق و حدود ۲۰ جایگاه برای اسکان مسافران در حریم کانال آبیاری از روبروی هتل ابریشم تا شرکت گاز ونصب ست ورزشی در طرف دیگر این کانال اشاره کرد.

  این محدوده (از هتل ابریشم تا شرکت گاز)  که دارای پیاده رو بزرگ و همینطور ست های ورزشی است که همشهریان برای ورزش و پیاده روی میتوانند از این مکان استفاده کنندو اگر خدا بخواهد این مسیر به عنوان مسیر سلامت نامیده میشود.

  شهردار صومعه سرا با اشاره به کثیفی غیر قابل وصف مسیر فشخام کا دقیقا آن طف شرکت گاز است گفت: متاسفانه با اینکه زباله های اطراف خیابان هر چند روز یک بار توسط شهرداری جمع آوری میشود، باز هم اشخاصی اقدام به ریختن زباله در این مکان میکنند از این رو قرار است کل این مسیر شن ریزی و زیباسازی شود تا مردم دیگر در این مکان زباله نریزند.

  پارک ابریشم صومعه سرا احیا میشود

  آقاجانی با اشاره به حضور شهدای گمنام در پارک ابریشم گفت: حضور این عزیزان در این مکان باعث شده تا بوستان ابریشم زیر ذره بین باشد.

  وی افزود:البته هنوز جایگاه شهدا در این مکان ساخته نشده و برای این کار قرار است در جلسه آینده هیئت امنا پیشنهادی از سمت شهرداری بیان شود که امیدواریم مورد تایید قرار گیرد.

  شهردار در ادامه گفت: پیشنهاد شهرداری از این قرار است که برای ساخت این جایگاه به صورت گسترده فراخوان داده شود و بهترین طرح که قابلیت اجرا داشته باشد تایید و ساخته شود.

  البته مدل های مختلفی در جای جای ایران پیاده شده که خوب یا بد بودن آن مورد بحث ما نیست اما در صومعه سرا،ما میخواهیم از توان داخلی استفاده کرده تا یک بنا ماندگار در شهر به یادگار بگذاریم.

  شهرداری صومعه سرا افتخار میکند که هزینه کامل این بنا را پرداخت کند اما اگر توسط دیگر ادارات به شهرداری کمک شود ممنون میشویم.

  وی افزود:پارک یک مکان اجتماعی و فرهنگی است و هرکس مجاز به انجام اعمال در چهار چوب هنجار های پذیرفته شده اجتماعی است.

  ما نمیپذیریم که فردی این فکر در ذهنش متبادر شود که چون اینجا پارک است پس رعایت حجاب اهمیت چندانی ندارد.

  شهردار با بیان اینکه امروزه یکی از پر رفت و آمد ترین پارک های منطقه بوستان ابریشم است گفت: ما تمام سعی خود را برای بهتر شدن امکانات این پارک آوردن دستگاه های تازه میکنیم؛ البته شهرداری برای امنیت این پارک هم برنامه هایی نظیر مجهز کردن پارک به دوربین مداربسته در نظر دارد.

  غرفه های فرهنگی در پارک ابریشم

  آقاجانی در ادامه با اشاره به نیاز فرهنگی و امنیتی در پارک ابریشم گفت: شهرداری صومعه سرا طرحی را بیان داشت که خوشبختانه با استقبال مسئولین همراه شد این طرح احداث غرفه های فرهنگی در پارک ابریشم است.

  این غرفه ها که برای فصل تابستان در پارک احداث میشوند در اختیار  حوزه صنایع دستی،برنامه های فرهنگی،سپاه و بسیج،حضور کارشناسان نیروی انتظامی در رابطه با مشکلات اجتماعی،حضور کارشناسان شهرداری و آموزش تفکیک زباله، حضور هنرمندان ارشاد، روحانین تبلیغات اسلامی برای پاسخ به سوالات شرعی و … قرار خواهد گرفت.

  شهرداری صومعه سرا به این موضوع اعتقاد دارد که اگر اجرای برنامه ایی نیاز به خرج زیاد دارد اما سود فرهنگی و اجتماعی برای مردم به دنبال داشته باشدما موظف به انجام آن هستیم حتی اگر زیر بار قرض و بدهی برویم زیرا امروزه بیشتر از هر زمانی جامعه نیاز به کارهای فرهنگی دارد.

  واران نیوز ؛ اگر بخواهید مختصراً اهم برنامه های شهرداری صومعه سرا در سال ۹۴ را به نظر مردم برسانید ، کدام موارد می باشد؟

  شهردار صومعه سرا از احداث موزه مردم شناسی با کمک اداره میراث فرهنگی در روبروی دانشکده منابع طبیعی خبر داد و گفت: این موزه انشاالله تا هفته دولت افتتاح میشود.

  وی افزود یکی از خصوصیات صومعه سرا این است که هیچ مکان تاریخی در داخل شهر وجود ندارد و مسئولین باید بگردند تا توانمندی های دیگر این شهر را دریابند.

  به عنوان مثال یکی دیگر از کارهای مهم شهرداری بعد از احداث موزه مردم شناسی یک پروزه بزرگ است که استارت آن خورده و منتظر مجوز های قانونی می باشد.

  این طرح بزرگ، احداث حدود ۲۰۰ مغازه بر روی کانال آب مسیر هتل ابریشم تا شرکت گاز است(مسیری به طول ۷۰۰ متر و ارتفاع ۱ متری کانال) که در این مغازه ها سینما رو باز ،رستوران، آبشار موزیکال و … تعبیه شده و این بنا قرار است طوری ساخته شود که اگر کسی به گیلان آید حتما سری هم به این بازار بزند.

  این طرح توسط شورای شهر تایید شده منتظر تاییدیه های مربوطه از دیگر ادارات است.

  شهردار صومعه سرا طرح بزرگ بعدی را سنگ فرش کردن خیابان فرهنگ(از رو بروی بانک سپه تا ورودی میدان شهر) به طول ۱۰۰ متر و عرض ۱۲متر اعلام کرد و گفت سعی میکنیم این پروزه را مثل خیابان علم الهدی رشت و یا بهتر از آن اجرا کنیم.

  آقاجانی مسئله بعدی شهر را کیوسک راهنمایی و رانندگی در وسط شهر و در بدترین حالت ممکن دانست و گفت:قرار است این ساختمان تخریب و روبروی بانک صادرات یک بنا دو طبقه با متراژ ۱۲ متر ساخته شود که بسیار زیباست.

  مسئله بعدی تعویض طرح میدان اصلی شهر(میدان بسیج) است که متاسفانه امسال نتوانستیم بودجه قابل توجهی به آن اختصاص دهیم،ولی در تلاشیم تا طرح تعویض آن را هرچه سریع تر به مرحله اجرا درآوریم.

  واران نیوز: وضعیت چهار راه خاکیان چه شد؟

  شهردار صومعه سرا با اشاره به طرح تقاطع غیر همسطح که حدود ۲۰ سال اخیر پیگیری شده است گفت: این طرح بودجه ایی حدود ۳۰ میلیارد تومانی نیاز دارد که این بودجه را  اداره راه و شهرسازی و شهرداری در اختیار ندارد ، خوشبختانه سال گذشته تعاملی صورت گرفت و قرار شد میدانی در این مکان احداث شود.

  این طرح که قرار است به زودی اجرا شود تا زمان تحقق بودجه تقاطع غیر همسطح در جای خود می ماند.

  واران نیوز: لزوم رسیدگی وضعیت بلوار ورودی شهر در چهار راه خاکیان و زیباسازی آن به عنوان یکی از مهمترین عوامل جذب مسافر وهمچنین اولین قسمت از شهر که هنگام عبور یا ورود به چشم می خورد و البته میتوان گفت به عنوان پیشانی شهر ، بارها از جانب شهروندان ، از گذشته تا کنون مطرح شده و می باشد .حتی واران نیوز در مطالبی منجزاً در مقام بیان اهمیت رسیدگی به وضعیت نامناسب ورودی شهر به این موضوع پرداخت . اما همچنان بلا اقدام رها شده است.

  آقاجانی در پاسخ اظهار داشت : زیبا سازی بلوار چهار راه خاکیان در حوزه اختیارات و شرح وظایف راه و شهرسازی میباشد و در محدوده وظابف شهرداری صومعه سرا نمی باشد.

  شهردار با اشاره به تلاش این سازمان برای نو سازی ماشین آلات گفت:ما در تلاشیم تا بتوانیم از امکانات منطقه آزاد برای نوسازی ماشین آلات سنگین استفاده کنیم؛چون این منطقه پتانسیل های فراوانی است.

  در آخر آقاجانی از مغازه داران فهیم صومعه سرا خواست تا سد معبر را از روبروی مغازه ها جمع آوری کنند تا با مردم با مشکل مواجه نشوند.

  وی ادامه داد با ورود مراجع قضایی در این مورد بخصوص دیگر اگر کسی این قانون را رعایت نکند تبعات زیادی را به دنبال دارد که برای آنها خوب نیست.

  ۳ ديدگاه

  1. سینا گفت:

   سلام خسته نباشید . من از واران نیوز خواهشی دارم تا پیگیر این قول هایی که شهردار داده اند باشن .ببینیم تا پایان سال ۱۳۹۴ چندتا از این قول هارا عملی میکند با تشکر از زحمات شما.

  2. محمد گفت:

   شهردار محترم چرا در پیاده روسازی شهرک زیباشهر سلیقه ای عمل کرده وآن اقایی که به شهردار گفت جلوی خانه منه بازاری را درست کن من به درد شما میخورم نه دیگران شهردارمحترم بلافاصله پیاده روی جلوی خانه اورا درست کرد؟؟؟آیا مالیات مغازه او در داخل شهر ربطی به منزل او دارد؟؟؟؟لطفا از شهردار بخواهید پاسخ دهد.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro