نفوذ مجدد داعش به کوباني

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : پنج شنبه ۴ تیر ۹۴ - ۲۲:۳۵

  کد خبر : 33608

  نفوذ مجدد داعش به کوبانی

  عناصر تروریستی داعش امروز وارد شهر کردنشین کوبانی(عین‌العرب) سوریه شدند که گفته می‌شود این امر با هماهنگی دستگاه اطلاعاتی امنیتی ترکیه صورت گرفته است.

  به گزارش تلویزیون دولتی سوریه، تکفیری‌های داعش تحت نظارت ترکیه امروز(پنجشنبه) موفق شدند بار دیگر وارد این شهر مرزی شوند. درگیری‌ها با کردهای سوریه در این کوبانی از صبح امروز آغاز شده است.

  این در حالی است که ترکیه ضمن تکذیب این خبر اعلام کرد که داعش از منطقه «جرابلس» سوریه واقع در شمال حلب وارد کوبانی شده است.

  جزئیات نفوذ مجدد داعش به کوبانی از ۳ محور
  عناصر داعش با لباس و پرچم‌های نیروهای کُرد سوریه وارد بخش‌هایی از عین‌العرب (کوبانی) شده و اقدام به بمب گذاری کردند که طی آن، ده ها نفر جان خود را از دست دادند.

  حدود ساعت ۵ صبح امروز تروریست های داعش با حملات انتحاری از طریق خاک ترکیه به گذرگاه مرزی «مرشد بینار» حمله کردند و بعد از منفجر کردن پاسگاه مرزی و عقب‌نشینی نیروهای دفاعی منطقه، وارد بخش‌هایی از شهر مرزی عین‌العرب (کوبانی) در شمال سوریه شدند.

  نیروهای تروریستی داعش بعد از ورود به بخش‌هایی از شهر کوبانی و منفجر کردن خودروهای انتحاری، شهروندان کوبانی را مورد هدف قرار دادند.

  نزدیک به ۴۰ نفر از تروریست های داعش که با لباس نیروهای مردمی کُرد به شهر نفوذ کرده بودند، وارد بیمارستان «مشتی نور» و منطقه «الجمارک» و «خیابان ۴۸» شدند و در ادامه با تیراندازی کورکورانه به سمت مردم منطقه تعدادی زیادی از زنان و کودکان را به خاک و خون کشیدند که تا این لحظه کشته شدن ۱۲ نفر و زخمی شدن ده‌ها تن که بیشتر از زنان و کودکان هستند، تایید شده است.

  نیروهای مردمی کُرد بعد از سیطره بر گذرگاه مرزی مرشد بینار از سه محور به مناطق آلوده درگیری به تروریست‌های داعش حمله کردند که در نهایت نیروهای تروریستی داعش مجبور به عقب‌نشینی به یکی از مدارس در شهر شدند.

  با محاصره شدن نیروهای تروریستی داعش در یکی از مدارس کوبانی، نیروهای مردمی کُرد خود را برای آغاز عملیات پاکسازی مدرسه آماده می‌کنند. برخی شایعات حاکی‌ از آن است که برخی نیروهای داعشی محاصره شده از ترس اسیر شدن، اقدام به خودکشی کرده‌اند.

  با وجود این که درگیری ادامه دارد، وضعیت شهر در مقایسه با صبح آرام‌تر شده، و خبر رسیده است که بیمارستان‌های موجود در کوبانی به دلیل کمبود کمک‌های پزشکی و دارو، توان درمان زخمی‌های حملات امروز را ندارد.

  گفته شده که ده‌ها تن از مجروحان خود را به نزدیکی گذرگاه مرزی مرشد بینار واقع در غرب کوبانی رساندند، اما دولت ترکیه از ورود آنها به بهانه‌های مختلف به خاک این کشور جلوگیری می‌کند. حال تعدادی زیادی از مجروحان در مرز با ترکیه وخیم گزارش شده است.

  روایتی دیگر از ورود داعش به کوبانی
  وبگاه خبری «باس نیوز» عراق نوشت که عناصر گروه تکفیری داعش امروز از سه محور وارد شهر عین‌العرب (کوبانی) شدند.

  محور اول از گذرگاه ترکیه با شهر کوبانی بود. وانمود شد که این افراد جنگنجویان گروهک ارتش آزاد هستند (که با هماهنگی مسئولان ترکیه وارد عین‌العرب شدند). این تروریست‌ها پس از ورود به شهر، دو خودرو بمب‌گذاری شده را منفجر کردند و ده‌ها نفر را کشته و زخمی کردند و بر چندین نقطه در گذرگاه مرزی با ترکیه مسلط شدند.

  محور دوم، محور جنوب شهر بود؛ جایی که افراد مسلح وارد روستای «برخ باطان» شدند و بیش از ۲۰ غیرنظامی کُرد را کشتند. هنوز افراد مسلح در این روستا سنگر گرفته‌اند. ائتلاف آمریکا نیز سه حمله به این روستا انجام داده است.

  محور سوم، محور شرق شهر عین‌العرب بود که تعداد زیادی از داعش‌ها با خودروهایی که پرچم کردها را بالای خود داشت، از ایست‌های بازرسی گذر کرد و وانمود کردند که نیروهای کرد هستند.

  طبق جدیدترین اخبار تا عصر امروز پنجشنبه، داعش‌ در «غرب گذرگاه ترکیه (البوابه الترکیه) و یک مدرسه پسرانه، اطراف ساختمان دولتی، کانیا عربان، ترمیک و خیابان ۴۸ و ایستگاه سوخت مصطفی درویش، غرب الریجی در مرکز شهر و اطراف مدرسه بعث و شماری از ساختمان‌های شهر مستقر هستند و تک‌تیراندازان نیز در برخی مناطق سنگر گرفته‌اند.

  تاکنون تعداد زیادی از شهروندان عین‌العرب در حملات امروز قربانی شده‌اند اما آمار دقیقی هنوز گزارش نشده است.

  حرکت نیروهای کرد به سمت شهر کوبانی
  به گزارش باشگاه خبرنگاران، شبکه اسکای نیوز در خبری فوری به نقل از دیده بان حقوق بشر سوریه از حرکت نیروهای نظامی کرد به سمت کوبانی خبر داد.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro