اعلام آمادگي شرکتهاي مکزيکي براي تهيه نان صنعتي در ايران

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : جمعه ۵ تیر ۹۴ - ۱۶:۰۹

  کد خبر : 33655

  اعلام آمادگی شرکتهای مکزیکی برای تهیه نان صنعتی در ایران

  سفیر مکزیک در تهران اعلام کرد: تحریم های بین المللی و محدودیت های ایجاد شده، موجب کاهش حجم روابط دو کشور شده و انتظار می رود با برداشته شدن این تحریم ها پس از توافق نهایی با کشورهای غربی، زمینه های افزایش این ارتباطات فراهم شود.

  اولیسس کانچولا سفیر مکزیک در تهران روز چهارشنبه در دیدار با علی اکبر فرازی معاون امور بین الملل اتاق ایران پیرامون سفر هیات های تجاری به مکزیک و ایران پیشنهاداتی ارائه داد.

  سفیر مکزیک در تهران، سفر به استان های گیلان و مازندران و بررسی پتانسیل های تجاری و گردشگری را یادآور شد و گفت: امکانات منطقه آزاد انزلی و ارتباط استان گیلان با کشورهای شمالی ایران می تواند به عنوان فرصت مناسبی برای ایجاد همکاری های مشترک بین بخش های خصوصی دو کشور باشد.

  وی سفر قبلی وزیر امورخارجه این کشور به ایران و امضاء تفاهم نامه های تجاری و اقتصادی در شهریور ماه ۹۳ را نقطه عطفی برای همکاری های آتی دو کشور ارزیابی کرد و افزود: بسیاری از شرکت های مکزیکی در گذشته در بخش های مختلف مانند لوازم خانگی، تامین لوله و دارو همکاری های گسترده ای با ایران داشتند.

  کانچولا دیدار و امضاء تفاهم نامه بین یکی از خودروسازان ایرانی و مکزیکی را اطلاع رسانی کرد و افزود: تبادل هیات های تجاری و همچنین اطلاعات در خصوص نیازهای تجاری و موقعیت های اقتصادی بین دو کشور می تواند در توسعه مناسبات اقتصادی بین دو کشور نقش مهمی را ایفا نماید.

  وی افزود: یکی از شرکت های مطرح مکزیکی در امر تهیه و توزیع نان به روش صنعتی آمادگی همکاری با ایران را اعلام کرده و از لحاظ سلیقه غذا و تهیه آنها دو کشور شباهت های بسیاری دارند و قطعا مردم ایران می توانند با غذاهای مکزیکی ارتباط خوبی برقرار نمایند.

  بنابراین گزارش، علی اکبر فرازی معاونت امور بین الملل اتاق ایران آمادگی برای دعوت و اعزام هیات های تجاری را مطرح ساخت و گفت: اتاق ایران با فراخوان عمومی و ایجاد ارتباط با واحدهای تجاری فعال و مشتاق به تجارت با مکزیک، می تواند زمینه را برای دیدار و مذاکره بین بخش خصوصی دو کشور را فراهم آورد.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro