نماينده مجلس: بورس ارز نبايد راه‌اندازي شود

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : جمعه ۵ تیر ۹۴ - ۲۰:۴۳

  کد خبر : 33694

  نماینده مجلس: بورس ارز نباید راه‌اندازی شود

  نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: علی رغم تلاش‌های سازمان بورس، بورس ارز نباید راه‌اندازی شود.

  سازمان بورس در چندسال گذشته تلاش‌های زیادی برای راه‌اندازی بورس ارز داشته و حتی در چندماه اخیر اعلام کرده‌بود که تمام زیرساخت‌ها برای تاسیس این بازرا را دارد،‌ اما هنوز موفقت و همراهی بانک مرکزی که متولی ارز در کشور است را جلب نکرده‌است. با این حال، هفته گذشته محمد فطانت، رئیس سازمان بورس اعلام‌کرد که به زودی بورس ارز راه‌اندازی می‌شود.
  در همین‌رابطه محمد حسن‌نژاد، عضو شورای عالی بورس و نماینده مجلس در گفت‌و‌گو با اقتصانیوز گفت: در هیچ جای دنیا، مقوله‌ای به نام بورس ارز جایگاهی ندارد. این موضوع به خصوص در کشوری که تحریم است و گاهی برای معاملات ضروری هم با کمبود شدید ارز مواجه می‌شود،‌ جایگاهی ندارد و نباید راه‌اندازی شود.
  او افزود: علت مخالفت من با راه‌اندازی بورس ارز این‌ است که از لحاظ مقداری،‌ توانایی عرضه به تناسب مقدار تقاضاهای این بورس را نخواهیم‌ داشت.
  به گزارش اقتصاد نیوز، عضو شورای عالی بورس درباره تلاش سازمان بورس برای راه‌اندازی این بورس گفت: این بحث در دو سال اخیر از مدیران سازمان بورس شنیده می‌شود اما در واقع عملیاتی نمی‌شود ولی با سخنان اخیر باید بشود. البته هدف اصلی آنها راه‌اندازی بورس آتی ارز است. معاملات بورس آتی ارز به طور مستقیم در بازار ارز تاثیری ندارد، اما باعث می‌شود تاجران و فعلان اقتصادی بتوانند نوسانات ارزی را مدیریت کنند. با وجود این تاکید دارم که بورس ارز نباید راه‌ بیفتد.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro