واردات نفت چين از ايران همچنان سير صعودي دارد

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : جمعه ۵ تیر ۹۴ - ۲۰:۴۲

  کد خبر : 33696

  واردات نفت چین از ایران همچنان سیر صعودی دارد

  تازه ترین آمارها نشان می دهد که واردات نفت چین از ایران به رغم ادعای رسانه های غربی، همچنان بالاتر از ۵۰۰ هزار بشکه در روز است.

  اداره کل گمرک چین روز پنجشبنه در گزارشی پیش بینی کرده است که واردات نفت چین از ایران در سال جاری میلادی (۲۰۱۵) بعضا به ۶۵۰ هزار بشکه در روز هم برسد.
  این در شرایطی است که بر اساس آمار همین اداره، چین در ماه آوریل (فروردین – اردیبهشت) بیش از ۷۰۰ هزار بشکه در روز از ایران نفت وارد کرده است.
  همین موضوع موجب شده تا چین در یک ماه بعد از آن یعنی ماه می (اردیبهشت – خرداد) واردات خود از ایران را تا اندازه ای کاهش دهد.
  آمار جدید نشان می دهد که چین در ماه گذشته میلادی روزانه ۵۱۸ هزار بشکه نفت از ایران وارد کرده است.
  اگرچه رسانه های غربی تلاش زیادی کردند که وانمود کنند واردات نفت چین از ایران رو به کاهش است اما اصلی ترین علت کاهش واردات از ایران مربوط به انفجاری است که در پالایشگاه «دراگون آروماتیک» در شرق چین روی داد که محصولات نفت خریداری شده ایران در این مکان نگهداری می شود.
  این انفجار اوایل (فروردین – اردیبهشت) به دلیل بروز نقص فنی رخ داده بود.
  آنچه آمار نشان می دهد، این است که به دلیل این انفجار احتمال دارد تغییراتی در برنامه واردات در ماههای آتی بوجود بیاید اما واردات نفت چین از ایران حتی برای ماه ژوئن (خرداد – تیر) نیز بر اساس اعلام اداره کل گمرک چین، بیش از ۵۰۰ هزار بشکه در روز پیش بینی شده است.
  چین به طور میانگین در پنج ماه سال جاری میلادی روزانه بیش از ۵۷۳ هزار بشکه نفت از ایران وارد کرده است که بالاتر از میزان واردات روزانه ۵۵۵ هزار بشکه در سال ۲۰۱۴ میلادی است.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro