ساخت نیروگاه اعتبار 75 میلیون یورویی توسط ایران در عراق

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : یکشنبه ۱۲ آذر ۹۱ - ۹:۱۳

  کد خبر : 3378

  ساخت نیروگاه اعتبار ۷۵ میلیون یورویی توسط ایران در عراق

    به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، سردار ابراهیم راحمی در مراسم تجلیل از ایثارگران صنعت آب و برق هرمزگان، …

   

  به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، سردار ابراهیم راحمی در مراسم تجلیل از ایثارگران صنعت آب و برق هرمزگان، با بیان اینکه این قشر جانانه در هشت سال دفاع مقدس از مرزهای کشور دفاع کرد اظهار داشت: نقش این قشر از ایثارگران حتی پس از جنگ نیز ارزنده و در نوع خود مثال زدنی است چرا که در جهاد سازندگی نقشی کلیدی را ایفا کردند.

  وی با بیان اینکه ۶۲ درصد از کل نیروهای شاغل در وزارت نیرو را بسیجیان و ایثارگران تشکیل می‌دهند اضافه کرد: از آنجایی که بیش از ۸۰ درصد از فعالیت‌های وزارت نیرو فنی و تخصصی است باید گفت که پرسنل مذکور به خوبی از پس اداره این وزارتخانه بر‌آمده‌اند.

  وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فعالیت‌های ستاد عتبات عالیه اضافه کرد: احداث یک نیروگاه ۱۶۳ مگاواتی در کشور عراق با نام حیدریه با هدف تامین رایگان برق حرمین شریفین و فروش مازاد برق تولیدی به دولت عراق، از جمله برنامه‌های وزارتخانه در قالب کمک‌های ستاد عتبات عالیه است.

  راحمی یادآور شد: اعتبار ساخت این نیروگاه برابر با ۷۵ میلیون یورو است که فاز نخست آن با اعتباری برابر با ۲۵ میلیون یورو به زودی به بهره‌برداری خواهد رسید.

  مشاور وزیر نیرو در امور ایثارگران همچنین از ساخت و احداث یک مجتمع آب‌شیرین‌کن در کشور عراق از محل «کمک‌های نقدی همکاران وزارتخانه نیرو» با هدف تامین آب سالم زائران امام حسین (ع) خبر داد.

  در پایان این مراسم که به همت آبفار هرمزگان برگزار شد و علاوه بر مشاور وزیر، سردار دانشمند مشاور استاندار هرمزگان در امور ایثارگران، سردار مارانی فرمانده سپاه امام سجاد (ع) استان هرمزگان و مدیران عامل صنعت آب و برق نیز حضور داشتند از پرسنل بسیجی و ایثارگر این صنعت در هرمزگان تجلیل شد.

   

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro