قطار مغناطیسی فوق سریع در ژاپن ساخته شد/ سرعت 500 کیلومتر در ساعت

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : یکشنبه ۱۲ آذر ۹۱ - ۹:۱۶

  کد خبر : 3382

  قطار مغناطیسی فوق سریع در ژاپن ساخته شد/ سرعت ۵۰۰ کیلومتر در ساعت

  مقامات حمل و نقل ژاپن از نمونه اولیه قطار مغناطیسی جدیدی رونمایی کردند که به گفته آنها می تواند حدود …

  مقامات حمل و نقل ژاپن از نمونه اولیه قطار مغناطیسی جدیدی رونمایی کردند که به گفته آنها می تواند حدود ۵۰۰ کیلومتر را در ساعت طی کند.

  به گزارش خبرگزاری مهر، شرکت راه آهن مرکزی ژاپن، ساخت نمونه اولیه این قطار را به پایان برده و این قطار برای آزمایش در سال ۲۰۱۷ آماده است.

  این قطار فوق سریع قرار است نخستین خدمات خود را در مسیر بین توکیو و ناگویا ارائه دهد و این سفر ۲۵۷ کیلومتری را در حدود ۴۰ دقیقه بپیماید.

  قطارهای مغناطیسی کنونی ژاپن می توانند به سرعت حدود ۲۴۱ کیلومتر بر ساعت برسند و مسافت توکیو تا ناگویا را طی یک ساعت و نیم طی کنند.

  بر اساس اعلام راه آهن مرکزی ژاپن پس از افتتاح نخستین خط این قطار در سال ۲۰۲۷، این شرکت قصد دارد با صرف هزینه حدود ۱۰۲ میلیارد دلار مسیرهای این قطار را به اوزاکا تا سال ۲۰۴۵ گسترش دهد.

  قطارهای مغناطیسی یا ماگلو گونه‌ای از قطارها هستند که بطور شناور در هوا در فاصله کمی از ریل قرار دارند و بدون دریافت مقاومت زیادی از محیط می‌توانند با سرعت‌های بسیار زیاد به پیش بروند. این قطارها برای حرکت خود از نیروی الکترومغناطیسی بهره می‌گیرند.

  در ماگلو تماس با ریل وجود ندارد و قطارها به جای غلتیدن چرخ‌ها برای ریل با نیروی مغناطیسی در هوا شناور شده و به جلو رانده می‌شوند. در فناوری ماگلو نیروی مغناطیسی قطار را از زمین بلند کرده و با استفاده از موتور خطی و نه دوار رانده و در یک مسیر مشخص هدایت می‌کند.

  این قطارها نصف انرژی هواپیما را مصرف کرده و با همان سرعت نیز حرکت می کنند.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro