ولايتي: رهبر انقلاب مراقبت هوشمندانه بر مذاکرات دارند

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : یکشنبه ۱۴ تیر ۹۴ - ۱۹:۳۳

  کد خبر : 33924

  ولایتی: رهبر انقلاب مراقبت هوشمندانه بر مذاکرات دارند

  مشاور ارشد بین الملل رهبر معظم انقلاب گفت: رهبر معظم انقلاب مراقبت هوشمندانه دارند و مذاکره‌کنندگان نیز بارها اعلام کرده‌اند بر اصول ترسیم شده از سوی رهبر انقلاب پایبند هستند و اعتقاد کامل دارند.

  دکتر علی اکبر ولایتی در پاسخ به این سوال که آیا مذاکرات هسته‌ای با توجه به رویکردی که غربی‌ها تا کنون داشته‌اند، به نتیجه خواهد رسید؟ و در صورت حصول توافق آیا اهداف ایران از مذاکرات هسته‌ای محقق خواهد شد؟ گفت: مذاکره‌کنندگان بر اصول ترسیم شده از سوی رهبر معظم انقلاب پایبند هستند. همکاران ما در تیم مذاکره‌کننده با تمام وجود تلاش می‌کنند که اهداف جمهوری اسلامی ایران را در مذاکرات پیش ببرند. البته این موضوع هم کار سختی است. از یک‌سو رهبر معظم انقلاب مراقبت هوشمندانه دارند و مذاکره‌کنندگان نیز بارها اعلام کرده‌اند بر اصول ترسیم شده از سوی رهبر انقلاب پایبند هستند و اعتقاد کامل دارند اگر هم به فرض در ضرب‌الاجل تعیین شده به نتیجه نرسند ممکن است مذاکرات تمدید شود. جمهوری اسلامی ایران نیز براساس دیدگاه رهبر معظم انقلاب با تمدید مذاکرات مخالفتی ندارد.
  ولایتی در گفتگو با کیهان و در پاسخ به سوال دیگر که آیا شما امیدوار هستید که توافقی بین ایران و ۱+۵ به امضا برسد که منافع ملی ایران را تامین بکند، افزود: حتما امیدواریم. اگر امید نبود جمهوری اسلامی ایران به مذاکره ادامه نمی‌داد اما امیدواری به معنای قطعیت نیست امیدوار هستیم که با ادامه مذاکرات و گفت‌و‌گو در یک چارچوب منطقی بتوانیم به نتایج مثبتی برسیم.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro