برگزاری مراسمات لیالی قدر در مساجد و هیئت‌های مذهبی صومعه‌سرا

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : یکشنبه ۱۴ تیر ۹۴ - ۲۰:۴۳

  کد خبر : 33948
  رئیس تبلیغات اسلامی صومعه‌سرا:

  برگزاری مراسمات لیالی قدر در مساجد و هیئت‌های مذهبی صومعه‌سرا

  رئیس تبلیغات اسلامی صومعه‌سرا گفت: مراسمات لیالی قدر در مساجد و هیئات مذهبی صومعه سرا برگزار می شود.

  حجت‌الاسلام منوچهر احمدی پور در گفت‌وگو با خبرنگار واران نیوز اظهار کرد: به مناسبت لیالی قدر در مساجد، و هیئت های مذهبی این شهرستان به مدت سه شب برنامه احیا، مناجات، سخنرانی، مداحی و نوحه‌سرایی برگزار می‌شود.

  وی با بیان اینکه بنا بر تمهیدات اتخاذ شده، مردم مومن و روزه‏‌دار این شهرستان می‏‌توانند مراسم لیالی قدر را در نزدیک‏‌ترین مسجد به محل زندگی خود به پا دارند، افزود: مراسم شب های احیاء از ساعت ۱۱ شب با حضور اقشار مختلف مردم آغاز و به دعای سحر منتهی می شود.

  رئیس تبلیغات اسلامی صومعه سرا گفت: به منظور برگزاری هرچه باشکوه‌تر مراسم لیالی قدر در شهرستان جلساتی با مبلغان مساجد برگزار و برنامه‌‏ریزی برنامه‏‌ها نیز به آنها اعلام شده است.

  حجت الاسلام احمدی پور تصریح کرد: نورانیت و برکت شب قدر بیش از هزار شب است و باتوجه به عظمت این شب‌ها که شب شناخت قدر آدمی است انسان‌ها باید با عبادت و بیدارى با تضرع و زارى و خشوع و خشیت، خود را به‏ دامن معبود خویش اندازد.

  وی با بیان اینکه در شب قدر درب نعمات و رحمت های خداوند باری تعالی بر روی بندگان خود گشوده می ‌شود، خاطرنشان کرد: انسان با اندکی تامل و تدبر در عالم خلقت و کائنات به بزرگی این شب ها پی خواهد برد و در این شب های مقدس سرنوشت یک ساله انسان ها بسته می‌شود و خوشا به حال کسی که مورد لطف و رحمت خداوند عزوجل قرار گیرد.

  رئیس تبلیغات اسلامی صومعه سرا شب قدر را شب تولد دوباره انسان ها برای یک سال زندگی سعادتمندانه دانست و ادامه داد: در این شب بزرگ کاغذ و قلم این مقدرات به دست خود انسان سپرده می شود و اینکه انسان بتواند در این شب به بالاترین توفیقات و بهره مندی از بهترین روزی الهی نائل شود به اعمال گذشته وی بخصوص اعمال در ماه رمضان نیز بستگی دارد.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro