فعالیت ۸۰۰هزار ناظر شورای نگهبان در کشور

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : پنج شنبه ۲۵ تیر ۹۴ - ۱۶:۱۲

  کد خبر : 34432
  رئیس ستاد شورای نگهبان صومعه‌سرا:

  فعالیت ۸۰۰هزار ناظر شورای نگهبان در کشور

  رئیس ستاد شورای نگهبان صومعه‌سرا گفت: در کل کشور ۸۰۰هزار نفر ناظر شورای نگهبان فعالیت می‌کنند که خالصانه بدون دریافت حق‌الزحمه کار انجام می‌دهند.

  سیدعبدالله رضوانی، رئیس ستاد شورای نگهبان صومعه‌سرا صبح امروز(۲۶تیر) در دیدار و نشست اعضای شورای نگهبان با امام جمعه این شهرستان با تبریک فرا رسیدن هفته نظارت و بازرسی شورای نگهبان اظهار کرد: این نهاد برای کشور سرنوشت‌ساز است و محوریت نظام مقدس جمهوری اسلامی را بر عهده دارد.

  وی با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی دارای دو رکن اساسی اسلامیت و جمهوریت نظام است، افزود: در بحث اسلامیت که بر همین اساس طبق اصل ۹۱ قانون اساسی شورای نگهبان تشکیل شده، تمامی قوانین و مصوبات که طرح و تصویب می‌شود همه باید با موازین شرعی انطباق داده شود.

  رئیس ستاد شورای نگهبان صومعه‌سرا با بیان اینکه نهاد شورای نگهبان در سال ۱۳۵۹ تاسیس شد، گفت: این شورا با معرفی شش نفر از حقوقدانان قوه قضائیه به مجلس شورای اسلامی آن زمان، به طور رسمی کار خود را آغاز کرد.

  رضوانی با بیان اینکه سه کار اصلی برعهده شورای نگهبان است، تصریح کرد: نظارت شرعی بر قوانین و لوایح و مصوبات مجلس و هیئت دولت، تفسیر قانون اساسی و نظارت بر انتخابات از فعالیت‌های این نهاد است.

  وی با بیان اینکه همه قوانین از جمله قانون اساسی و انتخابات به وسیله ۱۲ عضو شورای نگهبان تفسیر می‌شود، خاطرنشان کرد: مردم در انتخابات شرکت می‌کنند و سرنوشت خود و مملکتشان را رقم می‌زنند که حفظ صیانت از آرا مردم بر عهده شورای نگهبان است.

  رئیس ستاد شورای نگهبان صومعه‌سرا اظهار کرد: افرادی که در نهاد شورای نگهبان وارد می‌شوند باید با انگیزه الهی ورود کنند و کسی که انگیزه الهی نداشته باشد نمی‌تواند در این نهاد ورود کند.

  فعالیت ۸۰۰هزار ناظر شورای نگهبان در کشور

  رضوانی با بیان اینکه اعضای شورای نگهبان به قانون پایبند و پیرو ولایت فقیه هستند، افزود: در کل کشور ۸۰۰هزار نفر ناظر شورای نگهبان فعالیت می‌کنند که خالصانه بدون دریافت حق‌الزحمه کار انجام می‌دهند.

  وی گفت: کار دفاتر نظارت به خاطر امنیتی که دارد، کار بسیار بزرگ و تاثیر گذاریست و افرادی که در این نهاد کار می‌کنند نماد نهاد شورای نگهبان هستند.

  رئیس ستاد شورای نگهبان صومعه‌سرا تصریح کرد: مردم اگر ببینند در بخش اجرایی انتخابات افراد سالم فعالیت می‌کنند برای شرکت حداکثری تلاش می‌کنند و حضور پررنگی در انتخابات خواهند داشت.

  مجلس شورای اسلامی تجلی‌گاه حضور و ظهور آرا ملت است

  رضوانی با بیان اینکه دو انتخابات مجلس خبرگان رهبری و نماینده مجلس شورای اسلامی را در پیش داریم، خاطرنشان کرد: مجلس خبرگان رهبری نقش بسزایی در نظام جمهوری اسلامی دارد که یک صندوق ذخیره معنوی است و یک پشتیبان مهمی برای نظام ماست که در زمان حساس کشور، تصمیم‌گیری درست و مهم انجام می‌دهد و مراقب انجام اجرای احکام اسلامی در مملکت است.

  وی با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی در راس همه امور است، اظهار کرد: مجلس شورای اسلامی تجلی‌گاه حضور و ظهور آرا ملت است و موجب عزت ملی می‌باشد و در نتیجه نمایندگانی باید به مجلس بفرستیم که همراه و همگام نظام و انقلاب اسلامی باشند.

  اعضای هیئت نظارت با درایت کامل وظیفه ذاتی خود را انجام می‌دهند

  در ادامه حجت‌الاسلام اسماعیل صدیقی،  امام جمعه صومعه‌سرا اظهار کرد: افراد در هیئت نظارت با درایت کامل وظیفه ذاتی خود را انجام می‌دهند.

  وی افزود: با توجه به اینکه بیشتر افراد هیئت نظارت جانب مسائل شرعی را رعایت می‌کنند می‌توانند پیش‌نمازباشند که این امر قابل تقدیر و تشکر است.

  امام جمعه صومعه‌سرا با اشاره به وجود سروصداهایی در این شهرستان در راستای نامزدهای انتخاباتی مجلس شورای اسلامی، گفت: در انتخابات مجلس شورای اسلامی تا کنون هیچ اقبالی به کسی نداشته است و هر کسی که رای بیاورد قابل احترام است.

  حجت‌الاسلام صدیقی با بیان اینکه هر نماینده‌ای رای بیاورد انتخاب شده از سوی مردم و قابل احترام می‌باشد، تصریح کرد: جایگاه امام جمعه یک جایگاه مهم و با ارزش است که باید حرمت آن حفظ شود.

  وی خاطرنشان کرد: در برخورد با افراد به گونه‌ای از روی اعتقادات عمل می‌کنم که شأنیت افراد حفظ می‌شود.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro