تحلیلی کوتاه در مورد شائبه پراکنی افرادی معلوم الحال در خصوص افسردگی جوانان ایرانی

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : شنبه ۲۷ تیر ۹۴ - ۱۹:۰۱

  کد خبر : 34454
  قاسم خوش سیما/

  تحلیلی کوتاه در مورد شائبه پراکنی افرادی معلوم الحال در خصوص افسردگی جوانان ایرانی

  واران نیوز: نشانه های بسیار زیادی در خصوص رد توهم ” افسردگی جوانان ایرانی ” وجود دارد که رصد کردن …

  واران نیوز: نشانه های بسیار زیادی در خصوص رد توهم ” افسردگی جوانان ایرانی ” وجود دارد که رصد کردن آنها کار سختی نیست اما در پس این داستان جدید، هربه های دیگری وجود دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.
  اما در این توهم، غافلین داخلی و معاندین خارجی در صدد القای افسرده بودن جوانان ایرانی هستند و درباره کذب بودن فرضیه فوق می توان به نشانه های اقل ذیل اشاره نمود.
  ۱٫مطالبه درخواست های اجتماعی متنوع از سوی جوانان در قالب مدل هایی مانند کرسی های آزاد اندیشی که هر کجا چنین نشست های قانونی برگزار گردد شور و شوق همه طیف ها، حتی با گرایش های غیر هم نام دور هم جمع می شوند و به ارائه نظرات خود می پردازند.نظرات گاها تندی که نشان از فراهم بودن فضا برای ارائه نظرات قانونی همه افراد جامعه از جمله جوانان است و نشان دیگر آن پویایی این قشر را می رساند.
  ۲٫پیگیری انتخابات مختلف اعم از ریاست جمهوری، مجلس شورای اسلامی و غیره که جوانان از همکنون فعالیت های کم نظیری را در محافل و فضای مجازی شروع کرده اند. داغ تر کردن تنور انتخابات که در هر صورت بنیه مدنیت جامعه را تقویت می کند و بازتاب های مثبت فراوانی را در بعد وفاق داخلی و تبلیغات بین المللی به همراه خواهد داشت.
  ۳٫استقبال همیشگی جوانان در برنامه هایی اجتماعی عمومی مانند  کوهنوردی های خانوادگی، پیاده روی های دست جمعی، آئین ها، سوگ ها و سوگواریهایی مانند اعیاد و غیره که جوانان سهم بسزایی در این گونه مراسمات دارند.
  ۴٫حمایت بی همتای جوانان ایرانی از مسابقات ورزشی ملی مانند مسابقات فوتبال، کشتی، والیبال و غیره که در دنیا قابل طرح است و نشان از تکاپوی مثال زدنی این قشر دارد.
  ۵٫پیگیری ورود بانوان جوان ایرانی به ورزشگاهها که نشان از نشاط عمومی آنها دارد و امیدواریم موانع موجود جهت تحقق این مهم هرچه زودتر مرتفع گردد.
  ۶٫در خصوص آموزش عالی کشور و جدیدا تحصیلات تکمیلی، تحرک بسیار زیادی در میان جوانان ایرانی وجود دارد.
  ۷٫تولید محصولات جدید و متنوع در بخش موسیقی هایی که جدید مستمسک برخی بی اطلاعان از اوضاع کشور شده است، محصولات مجازی که هم در بخش تولید از رونق خوبی برخوردار است و هم در خصوص استقبال جوانان از این گونه موسیقی ها – نسبت به فراورده های غربی – قابل بررسی است.
  ۸٫رشد تولیدات علمی، دفاعی، فرهنگی و غیره سالیان اخیر که در همه دنیا قابل دفاع است و تمام آنها تلاش و همت جوانان همین کشوراست.
  و صدها مورد دیگر در این خصوص که همگی موید آن است شور و نشاط در بین جوانان به آن معنا است که شائبه افسردگی در میان آنان را رد می کند.البته هیچ شکی در آن نیست که مشکلات اقتصادی و مواردی مانند اشتغال جوانان در همه دنیا موجب شده است این قشر با مشکلاتی روبه رو باشند اما این به آن معنا نیست که در سرزمین مادریمان قشر انرژیکی مانند جوانان دچار افسردگی شده باشند و در نژاد ایرانی چنین رفتارهایی معنا ندارد.
  سوی دیگر کوک کردن چنین سازی رواج بی بنده باری در کشور است. اتفاقی که هیچ ارتباطی با موسیقی و برگزاری کنسرت های مجاز ندارد کما اینکه چنین فعالیت هایی با همه قوت در حال انجام است و مشکلی هم وجود ندارد.
  اشاعه بذهکاری در لوای کنسرت های موسیقی و یا موسیقی های غیر مجاز قصه جدیدی نیست بلکه کهنه داستانی برای تخریب بنیان های جامعه خصوصا در بخش خانواده هاست. نابودی خانواده ها تنها به این بخش ختم نمی شود بلکه پس از ماهوارها اکنون در اپ های تلفن همراه خطرات زیادی متوجه جامعه است و لزوم بصیرت افزایی فراوانتر برای مردم لازم تر از هر زمانی به نظر می رسد که پرداختن به آن از وقت محدود این گفتگو خارج است.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro