برخی از نهاد ها و ادارات در این شهرستان با بهانه تراشی مانع از احیا صددر صدی موقوفات می شوند

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : شنبه ۲۷ تیر ۹۴ - ۱۹:۰۵

  کد خبر : 34457
  رئیس اداره اوقاف شهرستان صومعه سرا :

  برخی از نهاد ها و ادارات در این شهرستان با بهانه تراشی مانع از احیا صددر صدی موقوفات می شوند

  رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان صومعه سرا در گفتگو با خبرنگار ما از  پیشرفت در نوسازی بقاع این …

  رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان صومعه سرا در گفتگو با خبرنگار ما از  پیشرفت در نوسازی بقاع این شهرستان خبر داد و اظهار داشت : افزون بر ۴ میلیارد ریال اعتبارات تخصیصی ازسه  محل، تملک و دارایی ، تبصره ماده ۲۲و، استانداری که بین ۵۰ تا ۷۰ درصد جذب شده  در حال پرداخت است .
   عزیز خادم شریف  با اشاره به نقش موثر خیرین و کمک های مردمی  اشاره کرد و افزود : نوسازی بقاع  از ۳۰ درصد تا ۸۵ درصد پیشرفت را نشان می دهد .
  وی افزود : درشهرستان صومعه سرا موقو فات زیادی وجود دارد که هنوز احیاءنشده اند که در صورت احیا ریشه بسیاری  از مشکلات و فقر از بین می رود .
  وی ادامه داد : برخی از نهاد ها و ادارات در این شهرستان با  سنگ تراشی مانع از احیا صد در صدی موقوفا ت شده اند و با همکاری و تعامل می توانند  در راستای احیاء موقوفه گام بردارند . 
  خادم شریف  موقوفه رابهترین شکل تعاون  دانست و اظهار داشت : باید بدانیم فرهنگ وقف ریشه در اعتقادات و مذهب ما دارد ومالی که وقف شده   سودش به شهرستان برمی گردد و موجب توسعه و پیشرفت خواهد شد .
  وی در ادامه گفت : نیاز جامعه مدرن ما این است تا با سنت حسنه  وقف  بیش از پیش آشنا شوند .
  رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان صومعه سرا   با اشاره به اینکه سازمان اوقاف تعریف های جدید برای نیات واقفین داشته است اظهار داشت : رسانه  ها می توانند نقش موثر در ترویج و ترغیب فرهنگ وقف و اطلاع‌رسانی نسبت به آثار و برکات این سنت حسنه داشته باشند ونیات در قالب طرح مهر تندرستی ، کمک به بیماران و… را بشناسانند .
   وی اظهار داشت :اداره اوقاف صومعه سرا برای سهولت و ارائه خدمات بهتر   توانسته است بیش از ۹۰در صد از نقشه برداری از موقوفات این شهرستان را در  قالب UTM انجام دهد.
  ر ئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان صومعه سرا  به رسالت قرآنی سازمان اوقاف اشاره کرد و افزود: گسترش فرهنگ وقف قرآنی یکی از مهمترین فعالیت های اداره اوقاف است.
  وی افزود: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، برگزاری محافل قرآنی، مسابقات بین المللی و … از مهمترین برنامه های اوقاف وامور خیریه بوده است.
  خادم شریف از اجرای طرح ضیافت الهی در سطح ۱۴ بقاع شاخص این شهرستان  خبر داد و افزود : برنامه‌های متنوع قرآنی، جز‌خوانی، تفسیر و اطعام ۲هزار روزه‌دار ازجمله برنامه های بوده که در ماه رمضان انجام شده است .
  وی افزود :  در راستای غنی‌سازی اوقات فراغت نوجوانان و جوانان در قالب طرح نشاط معنوی در سطح بقاع متبرکه امسال بالغ بر ۲ هزار و ۵۰۰ نفر در شرکت کرده‌اند.
  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro