سيف: مسايل بانکي و بيمه اي ايران و آلمان تاسه ماه آينده حل مي‌شود

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : سه شنبه ۳۰ تیر ۹۴ - ۵:۵۲

  کد خبر : 34588

  سیف: مسایل بانکی و بیمه ای ایران و آلمان تاسه ماه آینده حل می‌شود

  رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به مذاکرات مشروح با معاون صدراعظم و وزیر اقتصاد و انرژی آلمان،گفت: با عزمی …

  رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به مذاکرات مشروح با معاون صدراعظم و وزیر اقتصاد و انرژی آلمان،گفت: با عزمی که آلمانی ها دارند مسایل بانک و بیمه میان دو کشور تا سه ماه آینده بازنگری و حل و فصل خواهد
  شد .

  ولی الله سیف پس از مذاکرات فشرده با زیگمار گابریل افزود: در این مذاکرات برای حل مسایل بانک و بیمه با هدف افزایش حجم مبادلات تجاری دو کشور به صورت مشروح بحث و قرار شد علاوه بر مبادله هیات های کارشناسی ؛ کمیته دائمی مشترک برای کمک به ایجاد ارتباطات کارگزاری بانکی تشکیل شود .

  رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به همراهی هیاتی از صاحبان صنایع و فعالان اقتصادی آلمانی در دیدار معاون صدر اعظم آلمان ، ادامه داد : هدف آلمان بازگشت سطح روابط اقتصادی به حجم روابط اقتصادی قبل از تحریم هاست .

  سیف افزود : یکی از موضوعات مورد علاقه حل مسایل مربوط به شرکت هرتمز بود که نقش جدی در صدور بیمه نامه تجاری میان ایران و آلمان دارد .

  وی با اشاره به بلاتکلیفی برخی حساب های مالی میان ایران و آلمان گفت: در همکاری های مالی دو کشور مطالبات معوق وجود دارد که باید شفاف سازی شود .

  رئیس کل بانک مرکزی گفت: با روحیه ای که از طرف آلمان مشاهده شد پیش بینی می شود که ارتباطات به سرعت تنظیم و به سطح گذشته بازگردد .

  در این مذاکرات بیش از ۲۰ نفر از مدیران ارشد و نمایندگان شرکت های آلمانی ، معاون صدراعظم و وزیر اقتصاد و انرژی آلمان حضور داشتند .

  زیگمار گابریل معاون صدر اعظم آلمان امروز با رئیس جمهور ، رئیس مجلس و وزرای صنعت ، معدن تجارت ؛نیرو؛ نفت ؛ امور خارجه و رئیس کل بانک مرکزی دیدار و درباره گسترش همکاری ها بحث و تبادل نظر کرد .

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro