توافق درباره ساخت و ساز در میدان سپاه

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : سه شنبه ۳۰ تیر ۹۴ - ۵:۵۳

  کد خبر : 34590

  توافق درباره ساخت و ساز در میدان سپاه

  رئیس کمیته نظارت شورای شهر تهران از احتمال توافق با مسئولان یک نهاد نظامی در خصوص ساخت و سازهای میدان سپاه خبر داد.

  خبرگزاری مهر: رئیس کمیته نظارت شورای شهر تهران از احتمال توافق با مسئولان یک نهاد نظامی در خصوص ساخت و سازهای میدان سپاه خبر داد.

  محسن پیرهادی  اشاره به جلسه مدیران شهرداری، اعضای شورا و مسئولان یک نهاد نظامی ، گفت: این جلسه، جلسه خوبی بود که طرفین با همدلی به دنبال رسیدن به توافقی برای حل مساله بودند.

  پیرهادی با بیان اینکه تصمیم بر این شد که کمیته‌ای مشترک برای تصمیم‌گیری در خصوص ساخت و سازهای میدان سپاه تشکیل شود، گفت: طرفین برداشت‌های متفاوتی از قانون داشتند که تصمیم گرفته شد برای رسیدن به یک برداشت مشترک، کمیته‌ای تشکیل تا در اسرع وقت در این خصوص تصمیم‌گیری شود.

  رئیس کمیته نظارت شورا تاکید کرد: جلسه امروز، جلسه مثبت و خوبی بود و درخواست همه اعضای شورا ، توقف ساخت و ساز تا تصمیم‌گیری نهایی در خصوص ارتقای این بنا بود.

  وی در پاسخ به این پرسش که آیا این نهاد با درخواست اعضای شورا در خصوص توقف ساخت و ساز تا اعلام نتیجه نهایی موافقت کرد؟ گفت: احتمال توقف ساخت و ساز وجود دارد اما جواب قطعی داده نشد.

  پیرهادی در پاسخ به پرسش دیگری در خصوص اینکه احتمال دارد ارتفاع بنا بیش از ۱۶ متر باشد، گفت: طرفین تاکید بر اجرای قانون دارند و هنوز در این خصوص تصمیم‌گیری نشده است. نماینده میراث که در جلسه حاضر بود نیز توضیحاتی در خصوص حریم میراثی بنای تاریخی کلاه فرنگی ارائه کرد.

  رئیس کمیته نظارت شورا در پاسخ به پرسش دیگری در رابطه با کوتاهی شهرداری در پاسخ به استعلامات، گفت: شهرداری در خصوص استعلام سوم کوتاهی کرده اما به دو استعلام قبلی در خصوص ساخت و ساز در این زمین جواب داده و مخالفت کرده و جواب استعلام سوم را نیز نداده است.

  وی ابراز امیدواری کرد: با توجه به فضای مثبتی که در جلسه امروز شورای شهر حاکم بود، مشکل ساخت و ساز میدان سپاه حل شود.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro