اقامت 8 هزار مسافر در صومعه‌سرا

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : چهارشنبه ۳۱ تیر ۹۴ - ۷:۵۲

  کد خبر : 34617
  فرماندار صومعه‌سرا خبر داد

  اقامت ۸ هزار مسافر در صومعه‌سرا

  فرماندار صومعه‌سرا از اقامت ۸ هزار و ۵۰۰ مسافر در تیرماه جاری در این شهرستان خبر داد.

  واران نیوز به نقل از فارس: حسین اسماعیل‌پور بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به آغاز دور جدید مسافرت‌های تابستانی، اظهار کرد: مراکز اقامتی شهرستان آمادگی کامل برای پذیرایی از مسافران را دارند.
  وی با بیان اینکه در تیر ماه جاری بیش از ۸ هزار و ۵۰۰ مسافر وارد صومعه‌سرا شدند، افزود: در نیمه نخست تیر ماه جاری حدود ۵ هزار و ۳۴۸ مسافر وارد شهرستان شدند که از این تعداد، ۲۹ نفر در هتل و مجتمع فرهنگی و تفریحی اقامت داشته‌اند.
  فرماندار صومعه‌سرا محل اسکان مسافران را مهمان‌پذیر، منازل استیجاری، مدارس و کمپ‌های موقت عنوان کرد و گفت: ۱۳۰ نفر نیز در دیگر مراکز اقامتی شامل مهمانسرای اداره‌ها، خوابگاه‌های دانشجویی و سالن‌های ورزشی اسکان یافتند.
  وی اقامت ۵ هزار و ۱۲۰ مسافران را در پارک‌ها، حاشیه بلوارها و… ذکر کرد و یادآور شد: در مدت مذکور ۳۵ مرتبه بازرسی و نظارت بر اماکن اقامتی و رستوران‌های بین راهی انجام شده است.
  اسماعیل‌پور تعداد ورود مسافر در نیمه دوم تیر ماه جاری را ۳ هزار و ۶۱۴ نفر بیان کرد و افزود: در این مدت ۱۰۶ نفر در هتل و مجتمع، ۱۱ نفر در مهمانپذیر، ۱۴۱ نفر در منازل استیجاری، ۹۷ نفر در اقامتگاه‌های موقت و ۴۴۹ نفر در ستاد اسکان مدارس اقامت داشته‌اند.
  وی با اشاره به اینکه تعداد ۲۵۴ نفر از مسافران در مراکز اقامتی مانند مهمانسرای اداره‌ها، خوابگاه‌های دانشجویی و سالن‌های ورزشی اقامت داشتند، تصریح کرد: دو هزار و ۵۵۶ مسافر در کمپ‌های موقت اقامت یافتند.
  این مسئول انجام ۱۰ مورد نظارت و بازرسی توسط بازرسان از مراکز اقامتی، رستوران و پذیرایی را از جمله اقدام‌ها در نیمه دوم تیرماه جاری برشمرد.
  به گزارش فارس، صومعه‌سرا دارای دو هتل، یک مجتمع اقامتی دارای مجوز از اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری و ۱۵ رستوران است.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro