بداخلاقی در انتخابات/افزایش تکاپو در اردوگاه‌هاي انتخاباتي كانديداها

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : پنج شنبه ۱ مرداد ۹۴ - ۱:۲۲

  کد خبر : 34631

  بداخلاقی در انتخابات/افزایش تکاپو در اردوگاه‌های انتخاباتی کاندیداها

  با افزایش تکاپو نامزدهای انتخابات مجلس در اردوگاه های انتخاباتی برخی بد اخلاقی های سیاسی نیز در این میان سر در می آورد که برای جامعه معضلی شده.

  به گزارش واران نیوز، از ماه‌ها قبل بعضی چهره های سیاسی و غیرسیاسی صومعه‌سرا عزم خود را برای حضور در مجلس شورای اسلامی جزم کرده اند و با حضور خود در محافل و مجالس مختلف سعی در جذب آرامردم دارند.

  متاسفانه در این بین بعضی چهره ها سعی دارند هر طور شده حتی با هزینه های هنگفت و میلیاردی وارد مجلس شورای اسلامی شوند.

  این همه هزینه و تلاش برای ورود به ساختمان بهارستان برای چیست !؟؟؟ در کنار این موارد باید به رواج قول های پوچ و توخالی اشاره کرد که سال هاست به حیله ای برای رای جمع کردن از اشخاص مختلف به خصوص تحصیل کرده های بیکار تبدیل شده است.

  قول استخدام و اشتغال در شرکت های خصوصی و دولتی باعث می شود تا تحصیل کرده بیکار رانده از همه جا ، تمام تلاشش را برای کاندیدای قول دهنده انجام دهد ولی بعد از ورود کاندیدا به مجلس ، تازه متوجه می شود به قول دروغین وی دل خوش کرده بود!

  فردی که با هزینه میلیاردی وارد خانه ملت می شود ، ابتدا به دنبال برگشت پول های هزینه شده خود می رود یا به فکر خدمت به مردم می افتد !؟

  هرچند که بدون هزینه نمی شود فعالیت انتخاباتی کرد و انتخابات هزینه دارد اما مهم این است که اولا این هزینه ها خیلی زیاد نباشد و دوما اینکه محل این هزینه ها خیلی مهم است و باید شفاف باشد.

  اگر قرار باشد که مراکز قدرت و ثروت از کاندیدایی حمایت کنند دیگرآن کاندیدا در مجلس مدیون آنها خواهد بود و مصالح ملت را در نظر نمی گیرد و به دنبال آن هایی می رود که او را به مجلس فرستاده اند تا ببیند آن ها از او چه خواسته ای دارند و تنها خواسته آن ها را مد نظر خود قرار می دهد.

  هر چه به زمان برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی نزدیک می‌شویم، تکاپو در اردوگاه‌های انتخاباتی کاندیداها نیز افزایش می‌یابد. از سویی جریان‌های سیاسی بدنبال یارگیری از کاندیداهای مطرح انتخاباتی در شهرها و استان‌های مختلف هستند و از سوی دیگر خود کاندیداها و نمایندگان فعلی مجلس هم با فعال‌سازی ستادهای انتخاباتی خود تمام تلاش و اهتمام شان را برای پیروزی در انتخابات آتی به‌کار بسته‌اند.

  اما در این میان پرسش مهم این است که هزینه تبلیغات انتخاباتی کاندیداها از کدام منبع تامین می‌شود؟ معمولا نمایندگان مجلس این سوال را با پاک کردن صورت مساله جواب می‌دهند. اکثر آنها می‌گویند که انتخابات برای ایشان هزینه چندانی نداشته است این در حالی است که کارشناسان و فعالان ستاد‌های انتخاباتی نظر دیگری دارند.

  انتظار می‌رود کاندیداهای انتخاباتی با اخلاق درست و شرعی در انتخابات حضور داشته باشند و به دور از هرگونه توهین به رغیب انتخاباتی خود، نظراتشان را بیان کنند و مردم هم باید بدانند یک نامزد انتخاباتی چگونه می تواند برای کسب رای میلیاردها تومان هزینه کند و این هزینه ها از کجا و برای چه چیزی تامین می شود.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro