بیمارستان بین المللی قائم! مگه میشه؟! مگه داریم؟!

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : پنج شنبه ۱ مرداد ۹۴ - ۳:۴۰

  کد خبر : 34684

  بیمارستان بین المللی قائم! مگه میشه؟! مگه داریم؟!

  بیمارستان بین المللی قائم! نامی که وقتی به گوش می خورد برخی تصور خواهند کرد که بیمارستانی متشکل از پرسنل یا بیماران ملل مختلف است اما …

  مدت هاست که بیمارستانی در جاده ارتباطی رشت به فومن قد علم کرده است و نام “بیمارستان بین المللی قائم” بر سر در آن با اندازه ای بزرگ خودنمایی می کند. 

  فضای داخلی بیمارستان هم در نوع خود جالب است. استفاده از تابلوهای راهنمایی که متون آن به چند زبان ترجمه شده است، وجود سه ساعت مختلف بر بالای سر پرسنل بیمارستان به چشم می خورد که یکی از آن ها به وقت لندن!! و دیگری به وقت مکه تنظیم شده است!، این تصور را به ذهن متبادر می کند که گویا نیتی در پس این امر وجود داشته تا بیش از پیش بر جنبه بین المللی بودن بیمارستان تاکید کند.

  حتی نام بیمارستان به زبان انگلیسی و در مقیاسی بزرگ بر دیوار خروجی خودنمایی می کند و گویا طراح تاکید خاصی بر واژه (international) دارد و مخفف آن را (int) به رنگ دیگری ترسیم کرده است.

  دکتر آشوبی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان اما چندی پیش در این خصوص به خبرنگار خزرآنلاین گفته بود: ” اصلاً چیزی تحت عنوان بیمارستان بین المللی در جهان وجود ندارد!”

  وی ادامه می دهد: “بارها به مسئولان بیمارستان قائم در این خصوص تذکر داده ایم”(اینجا را بخوانید)

  توجه به اظهارات چندی پیش مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی تهران هم جالب است. وی در این خصوص به سلامت نیوز می گوید: ” تاکنون دو بیمارستان در کشور موفق به اخذ مدرک اعتباربخشی بین المللی شده اند. بیمارستان رضوی مشهد و بیمارستان چشم پزشکی نور “(اینجا را بخوانید)

  با این اوصاف این سوال پیش می آید که مسئولان بیمارستان قائم چه مدرکی دال بر اخذ مدرک اعتباربخشی بین المللی دارند؟ تاکید بر استفاده چشمگیر از واژه “بین المللی” در محیط داخلی این بیمارستان که در تصاویر فوق هم مشخص است، به چه قصد و نیتی صورت می گیرد؟ 

  چرا دانشگاه علوم پزشکی گیلان بنا به گفته معاون درمان این دانشگاه تنها به تذکر در این خصوص بسنده کرده و اقدامی بازدارنده در این خصوص به عمل نمی آورد؟!

  يک ديدگاه

  1. بیمار گفت:

   سلام – این بیمارستان حتی در سطح بیمارستانهای داخلی نیست چه برسه به بین المللی . خودمون مریض داشتیم دیدیم – کارکنان بی تجربه و بی سواد -گول ظاهر تمیز بیمارستان که فقط ظاهرش توسط خدماتی حفظ میشه رو نخورین .

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro