فهرست رشته‌های مورد نياز بازار كار

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : پنج شنبه ۱ مرداد ۹۴ - ۱۱:۲۰

  کد خبر : 34709

  فهرست رشته‌های مورد نیاز بازار کار

  معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی رشته‌های تعمیر و نگهداری لپ‌تاپ، موبایل، خودرو، ماشین آلات صنعتی، نصب و راه‌اندازی خطوط تولید، طراح، گیاهان دارویی، محصولات غذایی سالم و انرژی‌های تجدیدپذیر را مهم‌ترین رشته‌های مورد نیاز بازار کار نام برد و از جوانان جویای کار خواست تا در این رشته‌ها جذب بازار کار شوند.

  واران نیوز به نقل از روزنامه اعتماد: معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی رشته‌های تعمیر و نگهداری لپ‌تاپ، موبایل، خودرو، ماشین آلات صنعتی، نصب و راه‌اندازی خطوط تولید، طراح، گیاهان دارویی، محصولات غذایی سالم و انرژی‌های تجدیدپذیر را مهم‌ترین رشته‌های مورد نیاز بازار کار نام برد و از جوانان جویای کار خواست تا در این رشته‌ها جذب بازار کار شوند.

  کوروش پرند با بیان اینکه در حال حاضر بیشترین فارغ‌التحصیل بیکار را در حوزه فناوری اطلاعات داریم، گفت: از این رو برای جذب فارغ‌التحصیلان این حوزه ضروری است تا رشته‌های این حوزه متناسب با نیاز بازار کار طراحی و ارایه شود.

  وی ادامه داد: ‌در حال حاضر بیشترین نیاز بازار کار در حوزه فناوری اطلاعات برنامه‌نویسی اپلیکیشن موبایل است و با شرایط موجود در سال ٩۴ یکی از حوزه‌هایی که می‌توانیم روی کسب و کار آن متمرکز شویم توسعه برنامه‌نویسی اپلیکیشن است به نحوی که هم‌اکنون کشور ظرفیت جذب ١٠٠هزار برنامه‌نویس اپلیکیشن را دارد.

  معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه ۶٠ درصد مهارت‌آموزانی که آموزش‌های تخصصی دیده‌اند وارد بازار کار می‌شوند، اظهار کرد: در حال حاضر سه نوع طبقه‌بندی برای مهارت‌آموزان آموزش دیده وجود دارد؛ یک‌سری آموزش‌های عمومی دیده‌اند، یکسری آموزش‌های تخصصی را فرا گرفته‌اند و یکسری نیز شاغل بوده ولی آموزش‌های تخصصی برای ارتقای بهره‌وری گذرانده‌اند.

  پرند ادامه داد: هم‌اکنون ۴٠ میلیون نفر جمعیت غیرفعال داریم و برای اینکه در کوتاه‌مدت این جمعیت را فعال کنیم باید به سمت و سوی کسب و کارهای کوچک و متوسط، مشاغل خانگی و اشتغال خود حرکت کنیم.

  معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور شش هزار استاندارد آموزشی دارد که ١۵٠٠ استاندارد به صنایع دستی و مشاغل خرد مرتبط است.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro