نهنگ عنبر 5 میلیاردی شد

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : جمعه ۲ مرداد ۹۴ - ۱۰:۵۸

  کد خبر : 34788

  نهنگ عنبر ۵ میلیاردی شد

  در هفته‌ای که گذشت سینماهای کشور حدود دو میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان بلیت فروختند. که سهم فیلم‌های «نهنگ عنبر»، «گینس» و «عصر یخبندان» هر کدام ۷۰۰ میلیون تومان بود.

  ایلنا: در آخرین هفته تیرماه سینماهای کشور در حال نمایش شش فیلم «گینس»، «عصر یخبندان»، «از رییس جمهور پاداش نگیرید»، «نهنگ عنبر»، «یاسین» و «خداحافظی طولانی» هستند.

  «نهنگ عنبر» به کارگردانی سامان مقدم پس از ۶۰ روز نمایش فروش خود را از مرز ۵ میلیارد گذرانده و هم‌اکنون رکوردار فروش و تعداد روز اکران است. این فیلم تا دو هفته آینده همچنان به سرگروهی خود ادامه خواهد داد و پس از این مدت فیلم «دوران عاشقی» ساخته علیرضا رییسیان با بازی لیلا حاتمی و فرهاد اصلانی جایگزین خواهد شد.

  تازه‌نفس‌ترین فیلم گیشه نیز «خداحافظی طولانی» ساخته فرزاد موتمن است که بازیگرانی مثل سعید آقاخانی، میترا حجار و ساره بیات در آن ایفای نقش می‌کنند. این فیلم که سعید آقاخانی برای بازی در آن سیمرغ بلورین سی‌وسومین جشنواره فیلم فجر را نصیب خود کرده؛ تا امروز که یک هفته از اکرانش می‌گذرد با ۱۰ سالن در سینماهای تهران تنها ۳۸ میلیون تومان فروش داشته و هنوز اکران شهرستان‌ خود را آغاز نکرده. «خداحافظی طولانی» برای نمایش در دو سینمای هویزه و سیمرغ مشهد و گناباد ارسال شده است. پخش‌کننده فیلم با تبلیغ روی بیلبوردها و پخش تیزرهای تلویزیونی سعی در معرفی فیلم به مخاطبان دارد اما باوجود رقبایی مثل «عصریخبندان» «گینس» و «نهنگ عنبر» سهم‌خواهی از گیشه کار مشکلی به‌نظر می‌رسد.

  برای «عصریخبندان» نیز که تا هفته گذشته فروش متوسطی داشت؛ فصل تازه‌ای از فروش بازشده و تبلیغات دهان به دهان فروش فیلم را در مسیری رو به صعود قرار داده است. این فیلم که تا هفته گذشته فروشی حدود ۷۰۰ میلیون تومان داشت در هفته جاری توانست  ۵۰۰ میلیون تومان به فروش خود اضافه کند و تقاضاهای بسیاری از سوی سالن‌دارها برای نمایش فیلم مطرح است.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro