بخش موبايل سوني در حال کار بر روي يک پهپاد است

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : جمعه ۲ مرداد ۹۴ - ۱۳:۲۵

  کد خبر : 34876

  بخش موبایل سونی در حال کار بر روی یک پهپاد است

  کمپانی ژاپنی سونی چندی پیش در شرکت ZMP که در حوزه‌ رباتیک و توسعه‌ تکنولوژی‌های رانندگی خودکار فعالیت دارد، سرمایه گذاری کرده بود و اکنون، این دو شرکت اهداف بلندی را در سر می‌پرورانند.

  آی تی رسان/ کمپانی ژاپنی سونی چندی پیش در شرکت ZMP که در حوزه‌ رباتیک و توسعه‌ تکنولوژی‌های رانندگی خودکار فعالیت دارد، سرمایه گذاری کرده بود و اکنون، این دو شرکت اهداف بلندی را در سر می‌پرورانند.

  طبق آخرین اخبار، این دو شرکت در حال کار بر روی یک پهپاد هستند (نکته جالب توجه در رابطه با شرکت ZMP، این است که این کمپانی، در تلاش است تا روزی یک ربات را تولید کند که تمامی کارها را بتواند انجام دهد و نکته‌ دیگر این است که تمامی تولیدات ZMP، همه بر روی زمین مورد استفاده قرار گرفته‌اند، نه در هوا و با تولید پهپاد به نوعی شاهد سنت شکنی از سوی این کمپانی خواهیم بود!)

  قرار است این همکاری مشترک، Aerosense نام داشته باشد و براساس اطلاعات منتشر شده، از ماه آینده رسما این پروژه آغاز خواهد شد. براساس اعلام سونی، در طول این همکاری، دو شرکت قرار است که از دوربین‌ها، حسگرها و فناوری‌های ارتباطی سونی در کنار فناوری‌های خودکار رانندگی و رباتیک ZMP بهره‌مند شوند. با دقت بر این خبر، می‌توان فهمید که سونی، بیشترین منفعت ممکن را از این سرمایه‌گذاری خواهد برد و در پایان، تولید پهپاد، حاصل این همکاری خواهد بود و از پهپاد ساخته شده نیز به منظور عکاسی خودکار و انتقال تصاویر به فضای ابری استفاده می‌گردد.

  به نظر می‌رسد این همکاری برای هر دو شرکت منفعت بسیاری را داشته باشد، اما باید بگوییم که این پهپادها قرار نیست با نام برند سونی عرضه شود؛ با این حال، این کمپانی قصد دارد تا در سال آینده میلادی، پهپادهایی با قابلیت «اندازه‌گیری، تحقیق، مشاهده و بازرسی» را عرضه نماید.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro