پادشاه عربستان براي تعطيلات به همراه يک هزار همراه وارد فرانسه شد

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : یکشنبه ۴ مرداد ۹۴ - ۹:۳۹

  کد خبر : 34972

  پادشاه عربستان برای تعطیلات به همراه یک هزار همراه وارد فرانسه شد

  واران به نقل از ایرنا: در حالی که برخی رسانه های عربی از آغاز آتش بس «انسانی» پنج روزه از …

  واران به نقل از ایرنا: در حالی که برخی رسانه های عربی از آغاز آتش بس «انسانی» پنج روزه از بامداد دوشنبه در یمن خبر داده اند؛ سفر ملک سلمان به فرانسه نشان داد این آتش بس احتمالا’ تاکتیکی مصلحتی برای آرامش خاطر پادشاه عربستان در آغاز تعطیلاتش در فرانسه است.
  به گزارش رویترز از نیس فرانسه ، ملک سلمان با کاروانی یک هزار نفری روز شنبه برای گذراندن تعطیلات خود وارد منطقه «ریوریا» شد.

  هواپیمای حامل ملک سلمان شامگاه شنبه وارد فرودگاه شهر «نیس» شد و او با اسکورت ۱۰ خودرو عازم ویلای محل اقامتش شد.

  براساس این گزارش،اقامت سه هفته ای پادشاه عربستان و نزدیکانش در ویلای ساحلی در«والاریوس» موهبتی برای اقتصاد منطقه خواهد بود.

  این درحالی است که بیش از ۱۰۰ هزارنفر از ساکنان منطقه با امضای طوماری به بستن بخش هایی از ساحل به دلیل سفر پادشاه عربستان اعتراض کرده اند.

  همزمان با سفر ملک سلمان به فرانسه برخی منابع خبری از جمله شبکه العربیه آل سعود اعلام کرد که از نیمه شب یکشنبه شب آتش بسی پنج روزه در یمن آغاز می شود.

  به این ترتیب به نظر می رسد هدف از این آتش بس باصطلاح «انسانی» بیشتر فراهم کردن زمینه آرامش خیال پادشاه سعودی در روزهای آغازین تعطیلات خود در فرانسه است تا کاستن از درد و رنج مردم مظلوم یمن.

  ائتلافی از کشورهای عربی به رهبری عربستان به استثنای عمان، از فروردین ماه سال جاری در تلاش برای بازگردان عبد ربه منصور هادی رییس جمهوری مستعفی و فراری یمن به قدرت، مواضع جنبش مردمی انصارالله را هدف قرار داده است.

  تنها در روز شنبه شمار کشته شدگان حملات هوایی عربستان در شهر تعز به ۸۰ نفر و تعداد زخمی شدگان به دستکم ۱۵۰ تن رسید.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro